جزیره میکونوس یونان

جزیره میکونوس یونان Mykonos Island

جزیر زیبای میکونوس یونان در مجموعه جزایر Cyclades و مابین تینوس ، سیروس ، پاروس و ناکسوس در دریای نیلگون اژه واقع شده است . حدود 85.5 کیلومتر مربع مساحت داشته و ارتفاع آن در بلندترین قسمت 341 متر می باشد .

جمعیتی بالغ بر 10134 نفر دارد که در شهر میکونوس ( یا به عبارتی دیگر کرا ) در غرب جزیره زندگی می کنند که نایت لایفها و تفریحات شبانه آن معروف است . این جزیره زیبا جزیره ای سنگی است که در برخی نقاط به دلیل وزش باد دچار فرسایش شده است و به دلیل جریان بادهای موسمی در آن، لقب " جزیره بادها "را به خود گرفته است .

 

MYKO2

 

 

300  روز سال شاهد تابش پرتوهای طلایی خورشید است و از ماه فوریه تا مارس برخوردار از لطافت بارانیست. این تغییرات آب و هوایی باعث ایجاد پوشش گیاهی پراکنده ای شده که از ابتدای زمستان تا اواسط تابستان دیده می شود . متوسط دما در تابستان 28 درجه سانتیگراد و در اوج گرما 40 درجه می باشد. در زمستان دما به 15 درجه سانتیگراد می رسد. فرودگاه میکونوس در 4 کیلومتری جنوب شرقی شهر واقع شده است. دسترسی به این جزیره با قایق و کشتی نیز امکان پذیر است.

 

MYKO1

 

 

جاذبه های دیدنی متعددی در جزیره میکونوس قرار دارند که برخی از آنها عبارتند از:  

آسیابهای بادی : آسیابهایی باشکوه با سقفی از کاه و چوب که در دور و بر جزیره مستقرند و بیشتر آنها در شهر اصلی متمرکز شده اند که Kato Mili ( یعنی پایین ترین آسیاب ) یکی از آنهاست که در سده 16م بمنظور آسیابانی ساخته شده اند . از قرن 20م این آسیابها بازسازی و مرمت شده و بعنوان خانه برای افراد محلی استفاده گردیده اند .

موزه دریایی اژه : در این موزه سازه هایی از کشتی های تاریخی معروف وجود دارد .

موزه فرهنگ عامه : ساختمان این موزه یکی از قدیمیترین خانه های جزیره است که مجموعه ای از لوازم منزل سده 19م ، جواهرات ، تندیسهای مرمر ، سنگ قبر ها و انواع دیگر بدلیجات در آن به نمایش گذاشته شده اند.

خانه لنا : خانه یکی از ثروتمندان قرن 19 م است که تمام اثاثیه اصلی آن حفظ شده است.

موزه کشاورزی :  در یکی از آسیاب بادیهای معروف با نام Ano Myloi ( بمعنای بالاترین آسیاب ) در بالای شهر میکونوس قرار دارد که ادوات و ماشین آلات قدیمی کشاورزی در آن به نمایش گذاشته شده اند.

ونیز کوچک : ونیز کوچک مجموعه ای شگفت انگیز از خانه های ماهیگیری است که بصورت ردیفی در کنار آب قرار گرفته اند و بالکن آنها بر فراز دریا می باشد . برخی از این خانه ها متعلق به کاپیتانهای ثروتمند بوده است . امروزه تعدادی از آنها به بار یا کافه تبدیل شده است . این منطقه یکی از رومانتیک ترین نقاط جزیره است که مردم در آن به تماشای غروب خورشید می پردازند.

 

ساحل الیا Elia جزیره میکونوس محلی مناسب برای استراحت و آفتاب گرفتن می باشد. بر روی شنهای طلایی ساحل نشسته و غروب خورشید را در دل دریای مواج اژه به تماشا بنشینید.

 

MYKO3

 

 

MYKO4

 

MYKO6

 

MYKO9

 

MYKO8

 

برای کسب اطلاعات و رزرو تور یونان با کشتی کروز با آژانس شهر فرنگ تماس حاصل نمایید. تلفن تماس: 22060840

 

خواندن 4574 دفعه