جزیره سانتورینی یونان

جزیره سانتورینی Santorini Island

جزیره سانتورینی که ترا Thera نیز نامیده می شود جزیره ای زیبا در جنوب دریای نیلگون اژه می باشد . این جزیره شگفت انگیز وسعتی حدود 72 کیلومتر مربع و بر اساس سرشماری سال 2011 جمعیتی بالغ بر 15550 نفر دارد .

هر آنچه که در حال حاضر در این جزیره دیده می شود پس از انفجار آتشفشانی به جا مانده است که سکونت اولیه را در جزیره نابود کرد . یک تالاب بزرگ مستطیل شکل به ابعاد 12*7 کیلومتر دارد که از سه طرف توسط صخره های 300 متری احاطه شده است .

 

san1

 

سانتورینی جزیره ای است با خانه های بسیار زیبا که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می سازد ، ساختمانهای کوچک مکعبی سفید رنگ که از سنگهای محلی سفید ساخته شده و با خاکستر های آتشفشانی رنگ آمیزی شده اند . در بعضی قسمتها گنبدهای آبی رنگ زیبایی جلوه نمایی می کند .

 

san3

 

سانتورینی در سده 19م توسط امپراتوری لاتین به این نام خوانده شد که از کلمه Saint Irene گرفته شده که یکی از کلیساهای کهن در دهکده پریسا می باشد . این جزیره آتشفشانی شگفت انگیز معمولا دو فصل دارد : از آوریل تا اکتبر گرم و خشک و از نوامبر تا مارس سرد و بارانی می باشد . فرودگاه بزرگی در 6 کیلومتری جنوب شرقی جزیره وجود دارد و دارای دو بندر است : Athinios ( بندر کشتی ) و Skala ( بندر قدیمی) که مسافران می توانند از بندر اسکالا تردد کنند .

 

san5

 

 

برخی از جاذبه های دیدنی این جزیره زیبا عبارتند از :

آکروتیری باستان Ancient Akrotiri : حفاریهای باستان شناسی در سال 1967 منجر به کشف شهر قدیمی آکروتیری که در زیر خاکسترهای آتشفشانی مدفون شده بود گشت . امروزه این مکان جزو زیباترین نقاط جزیره می باشد که در میان ساختمانهای زیبای آن جاده ای چوبی برای رفت و آمد به نقاط مختلف شهری وجود دارد .

 

Ammoudi : بندر کوچکی پر از قایقهای ماهیگیری رنگارنگ است که صخره های سرخ رنگ آن بسیار جذاب است . حتما در یکی از رستورانهای آن به صرف غذا پرداخته و از تماشای مناظر چشم نواز لذت برید .

 

موزه ماقبل تاریخ ترا : رو به روی ایستگاه اتوبوس موزه یافته های حاصل از کاوشهای باستانی ترا قرار گرفته است که در آن آثار مختلفی که برجسته ترین آنها مجسمه بز کوهی طلایی درخشان متعلق به سده 17 قبل از میلاد است یافت می شود . همچنین فسیل درختهای زیتون متعلق به 60000 سال قبل از میلاد را نیز در این موزه میتوان دید .

 

ترا باستانی : خرابه های رومانیایی و بیزانس شامل معابد ، خانه ها ، بازار ، تئاتر و ... در آن به چشم میخورد .

 

Oia : دهکده کارت پستالی اویا در شمال جزیره قرار گرفته است . این دهکده زیبا از جهت مناظر زیبای غروب خورشید در آن شهرت دارد . رستورانهای موجود در آن مکانی عالی برای صرف غذا هستند .

 

موزه باستان شناسی : در نزدیکی ایستگاه ماشین برقی قرار گرفته است . در این موزه یافته های آکروتیری و ترای باستانی را میتوان نظاره کرد . برخی از آنها شامل مجسمه های رسی باورنکردنی الاغ ، خوک و پرندگان هستند .

 

san2

 

san7

 

san6

 

san8

 

san9

 

san12

 

san13

 

san11

 

برای کسب اطلاعات و رزرو تور یونان با کشتی کروز با آژانس شهر فرنگ تماس حاصل نمایید. تلفن تماس: 22060840

 

خواندن 25337 دفعه