دیدنی های جزیره کیش

جاذبه های دیدنی جزیره کیش ....

جزیره زیبای کیش نگین انگشتری خلیج فارس ، با آب و هوایی گرم و مرطوب و مناظری با شکوه سالیانه مقصد بسیاری از مسافران علاقه مند به طبیعت بکر ، خرید و گردشگری است. در این جزیره که جزو مناطق آزاد تجاری می باشد انواع و اقسام اجناس برند را می توان یافت. علاوه بر خرید سرگرمیهای متفاوتی نیز جهت جذب مسافران و گذراندن اوقات فراغت آنها در نظر گرفته شده است که شامل باگی سواری ، بانجی جامپینگ ، پرواز با گلایدر ، جایروکوپتر ، کارتینگ ، بولینگ و ورزش های آبی مانند پدل بورد ، غواصی ، فلای برد ، کیبل اسکی ، پاراسل و جت اسکی می باشد. اما سوای خرید و تفریحات ، جاذبه های دیدنی جزیره نیز گردشگران را به سمت خود می کشانند که کشتی یونانی ، شهر زیرزمینی کاریز ، پارک دلفین ها و باغ پرندگان ، شهر باستانی حریره ، ساحل مرجانی ، درخت سبز ، پارک آبی و اسکله تفریحی از جمله آنها می باشند.

 

1.      کشتی یونانی : در غرب جزیره و در نزدیکی روستای باغو کشتی زیبای به گل نشسته ای را می توان دید که از سال 1345 میلادی در راه سفر به یونان در ساحل جزیره آرمیده است. هنگام غروب خورشید بهترین زمان بازدید از این کشتی زیباست و عکس های فوق العاده ای می توان با پس زمینه کشتی و آسمان رنگین غروب گرفت و در کافه های کنار آن در حال نوشیدن چای از حال و هوای رمانتیک حاکم بر فضا لذت ببرید.

younani3  keshti2  keshti3

  

2.       شهر زیرزمینی کاریز : شهر زیرزمینی کاریز از شگفتی های جزیره با 2500 سال قدمت است. در این شهر زیبا قناتهایی وجود دارند که آب شیرین ساکنان را تامین می کرده اند بهمین دلیل آن را کاریز به معنای قنات نامیده اند. در این شهر زیبا اگر به سقف ها نگاهی بیندازید آنها را مملو از صدف، سنگواره و مرجان های دریایی می یابید که بر زیبایی شهر افزوده اند. در فاز یک این مجموعه رستوران های سنتی و امروزی ، موزه ،  غرفه های صنایع دستی و ... را می توان یافت.

 

kariz1  kariz3  kariz2

 

3.      پارک دلفین ها : پارک دلفین ها در زمینی به مساحت بیش از 100 هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش با سرمایه گذاری حسین ثابت که مالک هتل داریوش می باشد ساخته شده است. در این پارک اولین دلفیناریوم ایران احداث گردید و همچنین باغ پرندگانی با انواع گونه های جانوری از اقصی نقاط جهان بخش بزرگی از این پارک را به خود اختصاص می دهد. دلفیناریوم با نمایش زیبای شیرهای آبی و دلفین ها لحظاتی شاد و دوست داشتنی را برای خانواده ها علی الخصوص کودکان فراهم می آورد. شما می توانید در انتهای نمایش با دلفین ها و یا شیر دریایی عکس یادگاری بگیرید ، نقاشی های کشیده شده توسط شیر دریایی را خریداری نمایید و یا در ساعات مشخص شده ای به شنا به همراه دلفین ها بپردازید.  در باغ پرندگان بیش از 57 گونه پرنده شامل قو ، شتر مرغ ، پلیکان ، طوطی ، توکان و ... و یا تمساح ، پنگوئن و ... نگهداری می شوند که مکانی عالی برای بازدید بزرگسالان و آموزش کودکان است.

 

dolphin1  dolphin2  dolphin3

 

4.      شهر باستانی حریره : شهر باستانی حریره در شمال جزیره کیش از آثار باستانی ثبت شده ملی ایران می باشد. این شهر حدود 800 سال قدمت دارد و امروزه از بناهای آن جز دیوار چیزی باقی نمانده است اما معماری آن بسیار شگرف است . این شهر به اسم بانویی که ملکه آن بوده حریره نامگذاری شده است.

 

harire1  harire2  harire3

 

5.      ساحل مرجانی : ساحل مرجانی در شرق جزیره و کنار بازار مرجان کیش قرار دارد و از جاذبه های زیبای این جزیره به شمار می آید. تماشای طلوع آفتاب در این قسمت ساحل باشکوه ترین منظره ای است که آن را از یاد نخواهید برد. در کنار ساحل ، فضای سبز وسیعی با آلاچیق های متعدد به چشم می خورد که مکانی خوب جهت دورهمی های خانوادگی است. اسکله کوچکی در این ساحل شما را به میان آبهای نیلگون و درخشان خلیج همیشه فارس می برد. پیست دوچرخه نیز از کنار این ساحل زیبا عبور می کند که لذتی دوچندان را برای دوچرخه سواران ایجاد می نماید. امکان ورزش های آبی نیز در این مجموعه مهیاست.

 

marjan4  marjan2  marjan3

 

6.      درخت سبز : درخت انجیری کهنسال با تنه ای ستبر که بسیاری از مردم عقیده دارند که انرژی بالایی دارد و بهمین دلیل پارچه های مختلفی را می بینید که به نیت گرفتن حاجت به دور شاخه های آن بسته شده اند. بازدید از این درخت 500 600 ساله خالی از لطف نیست . در اطراف این محوطه آلاچیق هایی نیز برای دورهمی های خانوادگی قرار داده شده است.

 

sabz1  sabz2  sabz3

 

7.     پارک آبی اوشن : تم پارک آبی جزیره کیش که بر اساس داستان راز قلعه خورشید ساخته شده است ، اولین پارک آبی روباز کشور می باشد که ساعاتی مملو از هیجان را برای شما فراهم می سازد. در رالی راید با دوستان خود به مسابقه ای نفس گیر بپردازید و در آدرنالین و پیچالوپ سقوط آزاد از بالای برج خورشید به درون استخری عمیق را تجربه نمایید. رستوران و مرکز خریدی نیز در این پارک درنظر گرفته شده است. تم پارک آبی اوشن همه روزه به جز یکشنبه ها و دوشنبه ها از از ساعت 10 تا 16 باز می باشد.

 

ocean1  ocean2  ocean3

 

8.      اسکله تفریحی : شب ها بهترین منطقه برای استراحت و گذراندن وقت مراکز تفریحی مجاور اسکله تفریحی است . از غروب خورشید به اسکله بروید و از مناظر زیبای فلق لذت ببرید و در جنب و جوش شبهای آن انرژی و نشاط را در خود احساس کنید . با دوچرخه به گردش در محوطه اطراف پرداخته ، در آلاچیق ها لحظاتی خوش را در کنار یکدیگر بگذرانید و یا در رستوران های محوطه اطراف اسکله از صرف غذای دلخواه خود لذت برید. اسکله تفریحی خود سازه ایست که از طریق آن می توانید به وسط آب های نیلگون خلیج فارس بروید و از تماشای ماهی ها لذت ببرید ، بهترین عکس های رمانتیک را در زمان طلوع و غروب خورشید در این اسکله می توان به تصویر کشید.

 

eskele222

 

 

 

برای رزرو  تور کیش خود، با کارشناسان ما تماس بگیرید. تلفن تماس: 22060840

 

 

خواندن 2811 دفعه