دوشنبه, 18 تیر 1397 15:36

راهنمای سفر به پکن با هزینه ای مناسب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

راهنمای سفر به پکن با هزینه ای مناسب

سفر به پکن، می تواند مستلزم پرداخت هزینه ای زیاد باشد. این راهنما به شما می گوید که چگونه با هزینه ای مناسب به این شهر جذاب و دیدنی سفر کنید.

 

-        زمان سفر

در فصل زمستان، پکن بسیار سرد و برفی است، اگر در این زمان می خواهید به این شهر بروید، خودتان را برای هوای سرد و البته آلوده آن آماده کنید. تابستان این شهر نیز مرطوب و مه دار است. با این حساب فصل پاییز و بهار شاید بهترین زمان برای سیاحت از پکن باشد.

-        محل غذا خوردن

ممکن است غذا خوردن در رستوران های پکن، گران در بیاید. اخیرا رستوران ها خط مشی خود را تغییر داده و سبک خلاقانه ای را در تهیه غذا به کار برده اند. اگر قصد ندارید به رستوران بروید، هر جا که می خواهید غذا تهیه کنید، از غذاهای کاملا پخته شده استفاده کنید و از سبزیجات خام و آب غیر بسته بندی دوری کنید. اگر بطری آب معدنی می خرید، اطمینان حاصل کنید که درب بطری شکسته نبوده و وکیوم باشد.

-        محل اقامت

با توجه به برگزاری بازی های المپیک در شهر پکن، تعداد زیادی هتل در محدوده قیمتی متوسط به این شهر اضافه شد. در نتیجه امروزه تعداد زیادی هتل با طیف قیمت مختلف و متناسب با هر سطح بودجه وجود دارد. بیش از 300 مکان در این شهر یافت می شود که هزینه هر شب اقامت در آن ها چیزی حدود 50 دلار یا کمتر است.

-        رفت و آمد در شهر

در شهر پکن، استفاده از مترو مقرون به صرفه تر از تاکسی است. متروی پکن از سال 1969 آغاز به کار کرده است اما اکثر سیستم آن جدید می باشد. اگر مقصد گردشگری تان به گونه ای است که تنها باید از تاکسی استفاده کنید، یادتان باشد راننده های مهربان که در مورد کرایه تاکسی صداقت دارند را انتخاب کنید. می توانید از کسی که زبان انگلیسی بلد است درخواست کنید، آدرس هتل یا مقصدی را که می خواهید بروید، برایتان بنویسد.

-        بازدید از دیوار چین

دیوار چین در 55 مایلی شهر پکن قرار دارد. در این محل ماشین های وجود دارد که با دریافت هزینه جداگانه، شما را به نقطه بالایی دیوار می رسانند.

-        شهر ممنوعه

مبلغ ورودی به این محل، خیلی زیاد نیست و مطمئنا با بازید از این مکان، هر مبلغی را که پرداخت کرده باشید فراموش می کنید.

-        میدان تیان آن مان

این میدان یکی از معروف ترین پارک های قاره آسیا است و احتمالا یکی از جاذبه های مجانی چین که بازدید از آن خالی از لطف نیست. در هنگام بازدید مراقب راننده های ریکشا باشید و قبل از سوار شدن به این وسیله حمل و نقل، با راننده در مورد هزینه آن صحبت کنید.

-        سایر توصیه ها

پکن با جمعیت 13 میلیون نفری، شهر بسیار شلوغی است، جاده های آن مملو از دوچرخه، ماشین و کامیون است. اگر به جایی می خواهید بروید، زمان لازم را در نظر بگیرید.

اگر تنها یک روز برای گشت و گذار وقت دارید، امکان بازدید از دیوار چین و شهر ممنوعه وجود دارد. برای این کار می توانید از رانندگان دربست که منصف هم هستند، استفاده کنید. این راننده ها بعد از رساندن شما به مقصد، منتظرتان می مانند تا بعد از بازدید شما را به جاذبه بعدی برسانند. 

خواندن 495 دفعه