بهترین سوغاتی های هند

بهترین سوغاتی های هند:

هند محل محبوب علاقمندان به خرید است. مطمئنا نمی شود از اقلام زیبا و اغلب دست ساز هند که قیمت مناسبی هم دارند، به سادگی گذشت.

1- پارچه

هند معروف است به لباس های نخی و ابریشمی، روتختی، رومیزی و ... . بسیاری از این اقلام به مهره ها و قلاب بافی مزین بوده و به شما حس پرنسس بودن، می دهد.

2- کفش

از کفش های چرمی قلاب بافی گرفته تا صندل هایی با مهره های کریستالی، کفش های هندی خیلی وسوسه برانگیز هستند.

3- جواهر

زنان هندی علاقه خاصی به جواهر دارند و البته هر چه بزرگتر باشد، بهتر است. جواهرات اصلی و بدلی زیادی برای خرید وجود دارد.

4- چای

چای دارجلینگ مختص تپه های شمال شرقی هند است و البته چای آسام و نیلگیری نیز عالی هستند.

5- شال و پشمینه

پشمینه واقعی، نوعی کرک کشمیری است که از بزهای کوهی هیمالیا به دست می آید. البته پشمینه اصل، بسیار گران قیمت است و اگر جایی به تکه کوچکی از آن با قیمت پیشنهادی 10 دلار برخوردید، به احتمال زیاد، ناخالصی دارد. علاوه بر پشمینه، در هند می توانید شال های زیبای پشمی، نخی و ابریشمی را پیدا کنید.

6- محصولات معطر

هند سرزمین رایحه است. عطر گل Attr، عطری است که از گل های مختلف، گیاهان و پوست درخت به دست می آید و از قرن ها پیش مورد استفاده مردمان هند بوده است.

7- وسایل هنری

کفپوش های زیبا، مبلمان، سفال، لباس، وسایل دکوری خانه و ... اقلامی است که در مسافرت به هند، آن ها را خواهید دید.

8- محصولات آیورودا Ayurvedic

محصولات زیبایی و پوستی و داروهای گیاهی با برندهای معتبر و معروف مانند هیمالیا، بیوتیک و شهناز، در این کشور به وفور در دسترس هستند.

9- کتاب

در هند، بسیاری از کتاب ها به زبان انگلیسی منتشر می شوند و با قیمت مناسب در اختیار علاقمندان قرار می گیرد. کتاب فروشی های کلاسیک در دهلی و کتاب فروش های دوره گرد در بمبئی و کلکته، برای وقت گذراندن، عالی هستند. کتاب آزادی در نیمه شب، کتابی است در مورد گاندی، استقلال هند و ... که خواندن آن خالی از لطف نیست.

10- موسیقی و فیلم

سی دی های موسیقی کلاسیک هندی و دی وی دی های بالیوود، خرید مناسب و ماندگاری خواهند بود. صنعت فیلم سازی هند، طرفداران بیشکاری در سراسر دنیا دارد. اگر شما هم جزو این گروه هستید، در سفر به هند، این فرصت را از دست ندهید.

خواندن 606 دفعه