سفر به جزیره لنکاوی

جزیره لنکاوی مالزی 

سفر به جزیره زیبای لنکاوی ....

جزیره لنکاوی که به معنی عقاب قهوه ای است مجمع الجزایری متشکل از 100 جزیره است که البته اغلب آنها غیرقابل سکونت هستند. بزرگترین جزیره لنکاوی پولائوست. لنکاوی جزیره ای سرسبز است با آب و هوای گرم و مرطوب که در تمامی فصول سال مقصد مناسبی جهت گردشگری است اما بهترین زمان سفر از نوامبر تا مارس است که شدت بادهای موسمی کم و دریا آرام می باشد بنابراین می توان از گردش های آبی لذت برد. جزیره لنکاوی ای جزیره تجاری آزاد است و بدون گمرک به شرط آنکه 48 ساعت در آن اقامت داشته باشید.

 

جزیره لنکاوی مالزی

 

مراکز خرید مختلفی در این جزیره زیبا وجود دارد که از جمله آن ها می توان از تئو سون هات، دی زون در انتهای جنوبی پانتای چنانگ، بازار سنانگ، جتی پوین در ورودی محل اسکله، بازار کوکو ولی در زیر دنیای زیرآب، آتما آلام بوتیک ویلیج برای خرید سوغات و یادگاری لنکاوی، بازار شبانه تیمویانگ که 5 شنبه ها باز است ، مرکز خرید حاجی اسماعیل پرنیاگان و جئوپارک لنکاوی نام برد. تمامی این مراکز اجناس خوب با قیمتی ارزان را به فروش می رسانند پس از بابت خرید مناسب در تور لنکاوی خاطر جمع باشید.

غذای اغلب رستوران های جزیره بدلیل مجاورت با آب، غذای دریاییست مانند رستوران فیش فارم، کاپال لایار و ارکید ریا.  اما می توان غذاهای بین المللی را در هتل های مجلل جزیره پیدا نمود. بنابراین هیچگونه نگرانی بابت خوراک نداشته باشید. معروف ترین غذای لنکاوی "چارگوای تو" می باشد که مخلوطی از برنج و نودل با میوه های دریاییست اما اگر تمایلی به صرف غذاهای محلی ندارید به رستوران های ایرانی جزیره سری بزنید.

عمده ترین جاذبه دیدنی لنکاوی زیباییهای خدادادی این جزیره است، سرسبزی درختان، ساحل ماسه ای سپیدفام، دریای نیلگون کریستالی، تخته سنگ های آهکی و کوههای استوار . ساحل کوک، ساحل کاسوارین،ساحل نانجانگ رهو، جزیره سینگ آبسار حس زیبای لذت از طبیعت را در وجود شما زنده می سازند. اما مکان های دیدنی متعددی نیز در این جزیره وجود دارد مانند میدان عقاب، پارک کروکودیل ها، جزیره دریایی آیلند هاپینگ، آکواریوم لنکاوی، باغ برنج لامان، پارک دریایی پولائوپایار، آبشار های هفت چشمه و پل هوایی زیبای آن که از معروف ترین پل های کابلی در جهان است.

 

جزیره لنکاوی مالزی

 

جزیره زیبای لنکاوی مکانی دوباره برای دوستی با طبیعت و لذت بردن از نعمت های خدادادیست و درعین حال مکانی مناسب جهت تفریح و خرید با قیمت های مناسب. با این توصیفات سفری به لنکاوی سفریست که هر کس حتی شده برای یکبار باید آن را تجربه نماید. سفرتان خوش....

 

جزیره لنکاوی مالزی

 

جزیره لنکاوی مالزی

 

جزیره لنکاوی مالزی

 

جزیره لنکاوی مالزی

خواندن 2981 دفعه