دیدنی های شهر کوالالامپور مالزی

دیدنی های شهر کوالالامپور مالزی....

 

1 برجهای دوقلوی پتروناس کوالالامپور Petronas twin towers Kuala lampur

این برجها جزء بزرگترین برجها در جهان می باشند. این برجهای 88 طبقه در طبقه 41 و 42 و در ارتفاع 175 متری از سطح خیابان به یکدیگر متصل شده اند.

هر یک از این برجها توسط شرکتهای گوناگون ساخته شده اند و در سال 1988 کامل گردیدند.

در اطراف برج نیز مرکز خرید، پارک klcc، مسیرهای پیاده روی، فواره ها و استخر ویژه بچه ها وجود دارد.

ساعت بازدید: هر روز 9 صبح الی 19.00 ( جمعه ها از ساعت 13 الی 14.30 بسته می باشد )

 

petronas-tower-evening  klcc-garden-01  petronas-tower

 

 2 محله چینی ها کوالالامپور

یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر، محله چینی ها می باشد که هنگام ورود به آن با ردیف هایی از غرفه های فروش غذا و لباس و انواع کالاها با قیمت های باورنکردنی مواجه خواهید شد.

محله چینی ها شب هنگام نیز بسیار دیدنی می باشد، حتی بازار شبانه آن بزرگتر و جذاب تر از بازار روزانه آن نیز می باشد.

 

chinatown-street  kuan-ti02  centralmarket05

 

3 معبد غارهای باتو کوالالامپور Batu Cave Kuala lampur

یکی دیگر از جاذبه های توریستی کوالالامپور، معبد غارهای باتو می باشد که از 3 غار بزرگ و غارهای کوچک تر تشکیل شده و در 11 کیلومتری شهر واقع شده است. این معبد 100 ساله یکی از معروف ترین معابد هندو می باشد که سالانه بیش از 1.5 میلیون نفر از آن بازدید می کنند. تعداد 286 پله نیز برای دسترسی راحت تر بازدیدکنندگان به غار ساخته شده است.

 

batu-caves  batu-caves-inside  batu-caves-tahipusam

 

4 مجموعه سان وی لاگون کوالالامپور Sunway Lagoon Kuala lampur

پارک آبی سان وی لاگون در جنوب غربی کوالالامپور واقع شده است. این مجموعه دیدنی و هیجان انگیز به 5 پارک با نامهای: پارک آبی، شهر بازی، پارک هیجان، پارک حیات وحش و پارک وحشت تقسیم بندی می شود و هرکدام دارای سرگرمی های ویژه ای می باشند.

یکی از بهترین قیمتهای آن، پارک آبی می باشد که می توانید در ساحل مصنوعی آن قدم زده و یا موج سواری کنید و یا با تجربه انواع بازیهای آبی از جمله سرسره رقابتی کنگو، سرسره مارهای پیتون، رودخانه خروشان، سرسره های متنوع، استخر موج و .... به اوج هیجان برسید.

 

sunway-lagoon  WaterPark-8529-1280  WaterPark-0206-1280

 

WaterPark-0162-1280  Vuvuzela  wildlife-encounters-mfsq4slmaqw4y4lsix2bt57c8ruy7y6g0ojysn16r4

 

1000px-sunway-lagoon-4  1000px-sunway-lagoon-5  Extreme-Park-0087

 

5 آکواریوم کی ال سی سی کوالالامپور KLCC Aquarium Kuala Lampur

این آکواریوم با مساحت 5000 متر مربع و بیش از 150 گونه دریایی از جمله کوسه ببری، مارهای دریایی کشنده، ماهی های مرجانی، سفره ماهی، انواع و اقسام ماهی های کوچک و بزرگ و ... از بزرگترین آکواریوم های دنیا به شمار می رود.

بازدید کنندگاه از یک تونل زیر آبی عبور کرده و به تماشای این حیوانات زیبا و از فاصله ای نزدیک می پردازند. بازدید از این آکواریوم بزرگ برای بزرگسالان و حتی بچه بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده می باشد.

ساعت بازدید: 11 صبح الی 20.00

 

600-aquaria  aquaria-klcc  aquaria04

 

6 باغ پرندگان کوالالامپور Kuala Lampur bird park

این باغ زیبا در مساحتی حدود 209 هزار مترمربع و در سال 1991 افتتاح شده است و بزرگترین پارک پرندگان سرپوشیده دنیا می باشد.

در این پارک هیجان انگیز بیش از 3000 پرنده از 200 گونه مختلف نگه داری می شوند. شما می توانید در این پارک کنار پرندگان قدم زده، به آنها غذا بدهید و عکسهای زیبایی بگیرید. پارک به 4 بخش تقسیم بندی شده است که در 3 بخش آن پرندگان آزاد هستند و در یک بخش آن گونه های خاصی از پرندگان در قفسهایی بزرگ قابل بازدید هستند.

 

birdpark3  birdpark2  birdpark

 

7 دهکده فرانسوی ها و ژاپنی ها کوالالامپور

در شمال شرقی شهر کوالالامپور منطقه تفریحی کوهستانی وجود دارد که به دهکده فرانسوی ها مشهور می باشد. این دهکده زیبا شامل هتلی به سبک معماری اروپایی، رستوران ها و کافی شاپ های کوچک و زیبا می شود که در دو طرف خیابانهای سنگفرش شده و کانالهای آبی قرار گرفته اند.

پس از این دهکده نیز می توانید به دهکده ژاپنی ها بروید، لباس کیمونو ژاپنی بپوشید و عکس بیندازید و با سنتهای ژاپن نیز بیشتر آشنا شوید.

 

01  02  03

 

04  05  06

 

 

آژانس مسافرتی شهر فرنگ مجری مستقیم و کارگزار تورهای ترکیه، تور تایلند، تور ارمنستان، تور گرجستان، تور روسیه، تور دبی،  تور مالزی و ... می باشد. کارشناسان مجرب ما با ارائه بهترین راهنمایی و  مناسب ترین قیمتها، سفری به یادماندنی برای شما به ارمغان خواهند آورد. 

تلفن تماس: 22060840

خواندن 4235 دفعه