بیروت، یکی از 20 شهر قدیمی جهان

بیروت، یکی از 20 شهر قدیمی جهان

 

بیروت پایتخت و بزرگترین شهر لبنان می باشد. بیروت یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان بوده و قدمت آن به پنج هزار سال قبل بر می گردد. در کاوش های باستانی، بقایایی از دوران های یونان، روم، عرب و عثمان، در آن پیدا شده است. بعد از فروپاشی حکومت عثمانی و تحت استعمار فرانسه بودن، در نهایت در سال 1943 لبنان استقلال خود را به دست آورد و بیروت پایتخت این کشور شد.

بیروت گاهی به عنوان پاریس خاورمیانه هم نامیده می شود. جمعیت آن چیزی در حدود 1 تا 2 میلیون نفر تخمین زده شده است.

این شهر زیبا در شبه جزیره ای در غرب دریای مدیترانه قرار دارد. بیروت تابستان های داغ مدیترانه ای و پاییز و بهار گرم دارد. زمستان این شهر معتدل و بارانی است. ماه های ژانویه و فوریه با 11 درجه سانتیگراد، خنک ترین ماه های بیروت هستند.

بیروت شهری چند ملیتی و چند مذهبی است. در این شهر، جمعیت های بزرگ مسلمانان و مسیحیان زندگی می کنند. در سال های اخیر بانکداری و صنعت گردشگری بیروت رشد چشمگیری داشته است.

فرهنگ مردمان بیروت تحت تاثیر یونانیان، رومیان، اعراب، ترک های عثمان و فرانسوی ها قرار گرفته است.

بیروت شهر مهمانی، خوش گذرانی و خرید است. جاذبه های دیدنی مختلفی در این شهر زیبا و پر جنب و جوش وجود دارد، از پیاده روی در منطقه تاریخی Byblos ، بازدید از موزه ملی، اجاره دوچرخه برای سیاحت در شهر گرفته تا قدم زدن در ساحل سپید و کنار آب های زلال دریا.

سیستم حمل و نقل عمومی شهر، توسعه یافته و خطوط اتوبوس آن امکان جابجایی داخل شهر و به شهرهای دیگر را فراهم کرده است. فرودگاه بین المللی رفیق حریری Rafic Hariri نیز اخیرا نوسازی شده است.

مردمان بیروت، افرادی خونگرم هستند و در مواجهه با توریست ها رفتار دوستانه دارند. آن ها به زبان فرانسه، عربی و انگلیسی صحبت می کنند و خیلی وقت ها ممکن است شما را حبیبی صدا بزنند.

واحد پول بیروت، پوند لبنان Lebanese pound (LBP) است.

خواندن 867 دفعه