مهمترین جاذبه های توریستی بلگراد صربستان

مهمترین جاذبه های توریستی بلگراد صربستان

 

-        کلیسای سینت ساوا Church of Saint Sava

این کلیسا یکی از زیباترین بناهای صربستان و بزرگترین کلیسای ارتودوکس در ناحیه بالکان است. کلیسای مورد اشاره در منطقه Vracar plateau یکی از مناطق مورد علاقه افراد محلی و توریست ها، قرار دارد.

-        موزه هنرهای معاصر Museum of Contemporary Art

در فاصله 10 دقیقه ای تا مرکز شهر بلگراد، این موزه قرار دارد. در این موزه آثاری از هنرمندانی همچون Joan Miro، Andy Warhol، Max Ernst و ... به نمایش گذاشته شده است.

-        The Victor Of Kalemegdan

برای یادبود پیروزی صربستان در زمان امپراطوری عثمان و مجارها و جنگ جهانی اول، این مجسمه 14 متری در ممتازترین بخش شهر ساخته شد. این مکان اغلب بسیار شلوغ است و دلیل آن مناظر بی نظیر رودخانه های بلگراد و زیبایی این بخش تاریخی می باشد.

-        برج های Kalemegdan

دژهای بلگراد، بی شک یکی از زیباترین اماکن اروپا هستند. برج های بلگراد را در پس زمینه عکس اکثر گردشگران این شهر خواهید یافت. بهترین منظره را هم از قسمت Terassa Lounge خواهید داشت. در این محل، کلوب های جالبی هم برای گذراندن بعد از ظهری دلچسب یا مهمانی های شبانه وجود دارد.

-        خیابان Skadarlija

امروزه این منطقه پر است از جوانانی که می خواهند روح بلگراد را تجربه کنند و از افسون آن لذت ببرند. این محل با تفرجگاه ها، رستوران هایش و ... معروف است. تاریخ غنی بلگراد را در اینجا لمس می کنید.

-        محله Beton Hala

این محل به دلیل وجود رستوران هایی از قبیل Frida، Sakura و ... شناخته شده است.

-        Ada Ciganlija

این منطقه با وجود دریاچه ای زیبا و دست ساز بشر، یکی از محبوبترین اماکن برای تفریحات مختلف، شنا، حمام آفتاب و بخصوص برای دوچرخه سواری است. بانجی جامپینگ، جت اسکی، بیش از 100 رستوران و کافه و ... از تفریحات و امکاناتی است که در این محل مهیا است.

-        کلوب های بلگراد

کلوب های بلگراد به اذعان اکثر گردشگران، یکی از جاذبه ها و تفریحات فوق العاده بلگراد است. کلوب های فضای باز و ... متعددی وجود دارند که بخصوص در فصول گرم سال، اوقات خوشی را فراهم می کنند. در میان کلوب های تابستانه، کلوب های Freestyler ، Lasta و ... از معروفترین ها می باشند.

-        میدان جمهوری Republic Square

در قلب شهر بلگراد، ساختمان های عمومی شاخص شهر مانند موزه ملی، تئاتر ملی و ... را می توانید بیابید. این میدان به دلیل وجود مجسمه پرنس Mihalio سوار بر اسب، که برای تقدیر از دستاوردهای او در قرن 19 میلادی ساخته شده، معروف است.

-        مجمع ملی National Assembly

این بنا جایی است که تاریخ صربستان رقم خورده است. امروزه در این مکان تصمیمات مهم در مورد آینده بلگراد و صربستان گرفته می شود. 

خواندن 709 دفعه