دیدنی های شهر سنت پترزبورگ روسیه

1  کلیسای جامع کازان سنت پترزبورگ

کلیسای کازان، کلیسایی ارتودوکس در شهر سنت پترزبورگ می باشد. ساخت این کلیسا در سال 1801 آغاز شد و 10 سال به طول انجامید.

پس از حمله ناپلئون به روسیه و شکست ارتش ناپلئون از ارتش روسیه، کلیه غنائم جنگی در این کلیسا جمع آوری گردید. قهرمان این جنگ نیز در این کلیسا دفن شده و تندیس وی مقابل درب ورودی نصب گردید.

این کلیسا یکی از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری شهر سنت پترزبورگ و کشور روسیه می باشد. معماری آن به شکل نیم دایره است و طراحی زیبا و نفس گیر داخلی آن، یادآور تمدن این کشور می باشد.

 

kazan1  kazan02  kazan03

 

2 موزه ارمیتاژ سنت پترزبورگ

موزه ارمیتاژ، موزه ای در زمینه فرهنگ و هنر در شهر سنت پترزبورگ روسیه است و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موزه های دنیا می باشد.

این موزه در سال 1852 افتتاح شد و دارای 6 ساختمان اصلی می باشد که 5 ساختمان آن با نامهای کاخ زمستانی، ارمیتاژ کوچک، ارمیتاژ قدیمی، ارمیتاژ جدید و تئاتر ارمیتاژ برای بازدید عموم باز میباشد.

در این موزه آٍثار برجسته و تراز اول دنیا جمع آوری شده است. اگر برای دیدن هر اثر تنها یک دقیقه وقت بگذارید، برای دیدن تمامی آثار این موزه بزرگ، 11 سال زمان نیاز خواهید داشت.

 

hermitage  hermitage2  hermitage3

 

3 کلیسای جامع اسحاق سنت پترزبورگ

کلیسای اسحاق بزرگترین کلیسای اورتودکس در شهر سنت پترزبورگ روسیه و چهارمین کلیسای بزرگ در دنیا می باشد. 

بنای زیبای این کلیسا به سبک کلاسیک روسی طراحی و ساخته شده است و دارای ظرفیت 14 هزار عبادت کننده می باشد. پس از انقلاب روسیه این کلیسا تبدیل به موزه شد و جز اعیاد خاص که در آن مراسم مذهبی باشکوه و بزرگی برگزار می شود، برای بازدید عموم باز است.

 

ESHAGH  ESHAGH2  ESHAGH3

 

4   کاخ و باغ پترهوف سنت پترزبورگ ( پترگوف )

پترهوف مجموعه ای از کاخ ها و باغ ها در شهر سنت پترزبورگ روسیه می باشد. این مجموعه یکی از دیدنی ترین جاذبه های توریستی روسیه می باشد و به آن لقب ورسای روسیه نیز داده اند و همچنین جزء میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته است. 

ساخت آن از سال 1714 آغاز شد. در زمان جنگ جهانی دوم مورد تهاجم آلمان ها قرار گرفت و لی پس از آن با کمک بیش از 1000 نیروی داوطلب در سال 1974 به میزان زیادی بازسازی شد.

کاخ اصلی، مجموعه را به دو قسمت باغ بالایی و باغ پایینی تقسیم می کند. یکی از جاذبه های این مجموعه، فواره های کوچک و بزرگ بسیار زیبای آن می باشد.

کاخ پترهوف زمانی قصر خصوصی پتر کبیر بوده است.

 

peterhof1  peterhof2  peterhof3

 

peterhof4  peterhof5  peterhof6

 

 5  کلیسای منجی بر خون ریخته شده سنت پترزبورگ

این کلیسا یکی از دیدنی های اصلی شهر سنت پترزبورگ روسیه می باشد. این کلیسا بر روی مدفن امپراطور الکساندر دوم بین سالهای 1883 و 1907 بنا شده است.

ساختمان این بنا به یاد الکساندر دوم طراحی و ساخته شده است و هزینه ساخت آن 4.5 میلیون روبل بوده است. یکی از ویژگی های معماری آن وجود دو درب اصلی ورودی در دو جهت کلیسا می باشد.

 

monji  monji2  monji3

 

 6 پلهای معلق سنت پترزبورگ ( پل کاخ )

این پلها یکی از دیدنی های شهر سنت پترزبورگ روسیه می باشد. باز شدن این پلها در هنگام شب، منظره بسیار زیبایی به وجود می آورد.

تاریخچه این پل به سال 1901 باز می گردد، زمانی که مسابقه ای برای طراحی و ساخت یک پل ثابت در محل فعلی آن برگزار شد. پیش از ساخت این پل رفت و آمد بین این دو منطقه شهر توسط قایق و یا پل موقت 50 متری انجام می شد.

 

palace-bridge  Palace Bridge - Draw span

 

 7  کاخ کاترین سنت پترزبورگ

کاخ کاترین قصری عجیب و غریب در 30 کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ روسیه می باشد. این کاخ اقامتگاه تابستانی تزارهای روس بوده و ساخت آن به سال 1717 میلادی باز می گردد. 

بیش از 100 کیلوگرم طلا در ساخت قسمتهای مختلف کاخ به کار رفته است. حتی شایع شده است که سقف کاخ از طلا ساخته شده است.  یکی از دیدنیهای زیبای این قصر، اتاق کهربا می باشد که تمام وسایل آن از قبیل تزئینات دیوار، میز و صندلی ها و ... از سنگ کهربا ساخته شده است.

 

catherin1  catherin2  catherin3

 

8  قلعه پیتر و پل سنت پترزبورگ

این قلعه، ارگ اصلی شهر سنت پترزبورگ است که پتر کبیر در سال 1703 آن را بنیان گذاری نمود و بین سالهای 1706 تا 1740 ساخته شد.

قلعه پیتر و پل یکی از دیدنی ترین بناهای روسیه است که محل دفن کاترین کبیر، نیکلای دوم، پطر کبیر و سایر تزارها می باشد. از ساختمانهای معروف این مجموعه نیز می توان به ضرابخانه و زندان باستیل اشاره نمود. هر روز ظهر، راس ساعت 12 نیز در این قلعه توپ شلیک می شود که برای گردشگران جذابیت فراوانی دارد.

 

PETERANDPAUL1  PETERANDPAUL2  PETERANDPAUL3

 

9  کلبه پتر کبیر سنت پترزبورگ

این کلبه خانه چوبی کوچکی است که اولین قصر و اقامتگاه پتر کبیر بوده است. این کلبه در طول 3 روز و در ماه می سال 1703 توسط سربازان ساخته شد. 60 کتر مساحت داشته و دارای 3 اتاق ( اتاق نشیمن، اتاق خواب، اتاق مطالعه ) می باشد.

تزار بین سالهای 1703 و 1708، زمانی که نقشه شهر در حال طراحی بود، در این کلبه اقامت داشته است.

 

CABINPETER1  CABINPETER2  CABINPETER3

 

10 خیابان نفسکی سنت پترزبورگ

خیابان نفسکی خیابان اصلی شهر و یکی از زیباترین خیابانهای شهر سنت پترزبورگ به طول 4.5 کیلومتر می باشد. در دو طرف آن مغازه ها و رستورانها و کافه های متنوعی وجود دارد که عصرها و شب ها گردشگران در آن پیاده روی کرده و وقت می گذرانند و تفریح می کنند.

 

nevsky1  nevsky2  nevsky3

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تور روسیه با کارشناسان آژانس شهر فرنگ تماس حاصل نمایید و برای اطلاع از قیمت ها بر روی لینک تور روسیه کلیک نمایید. تلفن تماس: 22060840

 

خواندن 4382 دفعه