یکشنبه, 03 بهمن 1395 14:36

پارک های آبی دبی

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

پارک های آبی دبی ...

با شنیدن اسم پارک آبی در ذهن هر فردی تصوری منحصر به فرد شکل میگیرد: ورزش ، تفریح ، هیجان ، جذابیت ، شادی و نشاط و ... . در حقیقت تلفیقی از همه این موارد توصیف مناسبی برای پارک آبی است. این خصوصیات باعث محبوبیت بالای آن در بین افراد در سنین مختلف شده و بهمین خاطر است که در تمام کشورهای دنیا پارک های آبی از جاذبه های منحصر به فرد می باشند. دبی نیز با دارا بودن پارک های آبی متعدد تجربه گذراندن ساعاتی خارق العاده را برای مسافران و افراد بومی خود فراهم آورده است.

دوپارک آبی بزرگ و زیبای وایلد وادی و آکوا پارک آتلانتیس معروفترین پارک های آبی دبی می باشند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

 

WILD2

پارک آبی وایلد وادی دبی:

پارک آبی وایلد وادی یکی از بهترین و محبوب ترین پارک های آبی دبی است که یکی از سرسره های آبی آن از نظر طول و ارتفاع رتبه دوم را در جهان داراست. این مجموعه بی نظیر که در منطقه جمیرا و در کنار برج العرب و ساحل جمیرا قرار گرفته، دارای 17 سرسره و 3 استخر می باشد. در ساخت این مجموعه از تم داستان Juha که از کارآکترهای معروف افسانه های عرب می باشد استفاده شده است. وسایل بازی جذاب و متنوعی در این پارک وجود دارد که هرکسی را با هر سلیقه ای راضی نگه می دارند:

 

از جمله آن بلندترین سرسره Jumeirah Sceirah به ارتفاع 32 متر است. با بالارفتن از سرسره و قدم گذاشتن درون کپسول پرتاب هیچ راهی برای بازگشت نخواهید داست و در عرض چند ثانیه با سرعت 80 کیلومتر بر ساعت به درون استخر بزرگی سقوط خواهید کرد. در بازی Burj Surj شما بر روی تیوپ نشسته و داخل سرسره های مارپیچ می شوید سپس وارد تونلهای مارپیچ شده و در نهایت با سرعت درون استخر میفتید.

 

WILD1

 

 

در Master Blaster هیجان را در ترن هوایی آبی تجربه نمایید. سوار بر تیوپهای یک نفره یا دونفره شده و در سراشیبی های تند و تیز که از میان درختان نخل عبور می کنند اوج هیجان و زیبایی را تجربه نمایید.

Tantrum Alley شما را در تنش طوفانی مصنوعی گرفتار کرده و در نهایت به داخل استخر پرتاب می کند. اما بخش Juha’s Journey آرامش را در رودخانه آرام 360 متری برای شما به ارمغان می آورد. در این بخش همه افراد در هر سنی می توانند ساعاتی خوش را بگذرانند.

در Wipeout & Riptide موج سواری را امتحان کنید. در رودخانه خروشان flood River امواج مصنوعی 1.5 متری شما را با خود به داخل استخر خواهد برد. در سرزمین بازی Juha’s Dhow and Lagooni  به بازیهای دسته جمعی مشغول شوید و در استخر موج wave Pool خود را در کنار دریا احساس نمایید.

 

پارک آبی وایلد وادی همه روزه از ساعت 10 صبح تا 6 بعداز ظهر باز بوده و قیمت بلیط آن برای کودکان 45 درهم و بزرگسالان 50 درهم می باشد. مرکز خرید و رستوران نیز در این پارک وجود دارد و علاوه بر آن از درمانهای دکتر ماهی نیز می توان بهره برد.

 

ATLAN1

 

پارک آبی آکوا پارک آتلانتیس دبی:

پارک آبی آتلانتیس و یا آکواونچر نیز یکی از پارک های آبی معروف دبی می باشد که در مجاورت هتل آتلانتیس و در کنار جزیره پالم قرار دارد. پارک آبی آتلانتیس که در زمینی به مساحت 141 هکتار بنا شده و با جنگل های سرسبز احاطه شده، از پارک وایلد وادی بزرگتر می باشد. 7 نوع سرسره آبی در این پارک وجود دارد که میتوان اوج هیجان را با آنها تجربه نمود:

 

 * سرسره Aquaconda که مانند مار به خود پیچیده است در ابتدای آن شما وارد تونل های پیچ در پیچ می شوید و سپس به منطقه قیف شکل سقوط کرده و وارد استخر می شوید.  

*سرسره zoomerango که همان سرسره U شکل است. سوار بر تیوپ از یک سوی آن به پایین پرتاب می شویم و انقدر در دوطرف بالا و پایین می رویم تا در نهایت در پایین U توقف کنیم.

* سرسره Poseidon’s Revenge که همان سرسره سقوط آزاد است. شما داخل موشکی شده و با سرعت به سمت استخر سقوط می کنید.

* سرسره slitherine که سرسره ای دونفره در ساختمانی معبد شکل است. دو سرسره در کنار هم قرار گرفته اند و بطور همزمان دو نفر باید سوار بر سرسره ها شوند ، در لحظه سقوط در آب هر کدام سرعت بیشتری داشته باشند برنده اند.

* سرسره The Leap of Faith یا همان سرسره ایمان در معبدی مخروطی شبیه معبد مایاها قرار دارد. ویژگی این سرسره این است که وقتی شما از بالا به پایین سقوط می کنید با شتاب زیاد وارد تونلی می شوید که بسیار تنگ و تاریک است و هر لحظه با این ترس رو به رو هستید که آیا از این تونل عبور خواهم کرد؟ در آنجاست که استقامت و ایمان شما به پیروزی سنجیده می شود. این تونل از میان استخری پر از کوسه عبور می کند.

* سرسره ترن آبی که با تیوپ های یک یا دونفره از مسیرهای پرپیچ و خم روباز و سرپوشیده عبور می کنید.

* سرسره حمله کوسه shark attack ، سرسره ای تونلی و شیشه ایست که سوار بر تیوپ یک یا دونفره از آن عبور می کنید در حالیکه از حمله کوسه ها به سمت خود اوج ترس را احساس می کنید در همین لحظه از تونل خارج می شوید.

 

ATLAN2

 

علاوه بر سرسه های آبی دو مسیر رودخانه ای نیز در پارک وجود دارند یکی رودخانه آرام و دیگری رودخانه مواج .

از جاذبه های دیگر اسکیت بازی اسکیت بازان حرفه ای بر روی دیواره سرسره های آبیست.

در بخش دیگری از پارک آبی آتلانتیس گونه های مختلف ماهی ، کوسه ، شیردریایی و دلفین زندگی می کنند که شما می توانید به آنها غذا داده و سفره ماهی ها و دلفین ها را لمس نمایید.

بخش دیگری با نام سافاری کوسه وجود دارد که شما می توانید با پوشیدن لباس و کلاه های مخصوص در میان آب قدم زده و آبزیان را از نزدیک ببینید.

در قسمتی دیگر شما می توانید از نزدیک شیر دریایی را نوازش کرده و مطمئن باشید که هیچ خطری شما را تهدید نمی کند.

 

ATLAN3

 

بخش دیگری از پارک آبی به آکواریوم اختصاص داده شده که دنیای زیر آب در آن شبیه سازی شده است.

در بخش ویژه کودکان نیز انواع سرسره های آبی و وسایل تفریحی دیگر مهیاست و در کلوپ کودکان نیز با آخرین تکنولوژی روز دنیای زیر آب آموزش داده می شود.

در سرزمین دلفین ها نیز می توان با این حیوانات باهوش به شنا و بازی پرداخت.

علاوه بر اینهمه هیجان و زیبایی، امکانات رفاهی نظیر رستوران و فروشگاه نیز در مجموعه پارک آبی آتلانتیس وجود دارند.

 

پارک آبی آتلانتیس همه روزه از 10 صبح تا 5:30 عصر باز می باشد و قیمت بلیط آن بسته به اینکه از مسافران هتل هستید یا نه و اینکه از کدام بخش پارک استفاده می نمایید متفاوت است.

 

 

 

آژانس مسافرتی شهر فرنگ مجری مستقیم و کارگزار تورهای ترکیه، تور تایلند، تور ارمنستان، تور گرجستان، تور روسیه، تور دبی،  تور مالزی و ... می باشد. کارشناسان مجرب ما با ارائه بهترین راهنمایی و  مناسب ترین قیمتها، سفری به یادماندنی برای شما به ارمغان خواهند آورد. 

 

تلفن تماس: 22060840

 

 

خواندن 2323 دفعه