6 توصیه برای سفر به ترکیه

 6 توصیه برای سفر به ترکیه

 

turkey

 

1- مقدار کمی زبان ترکی بلد باشید

حقیقت این است که در ترکیه بخصوص در خارج از شهرهای بزرگ آن، مردمان محلی چیز زیادی از زبان انگلیسی نمی دانند و نمی توانند صحبت کنند. اما خبر خوب این است که یادگیری زبان ترکی خیلی سخت نیست. حروف آن، شبیه الفبای رومی است و لغات همان گونه که تلفظ می شوند، نوشته می شوند و دانستن زبان ترکی هر چند به میزان اندک، بسیار به شما کمک خواهد کرد. مردمان مهمان نواز ترک، وقتی می بینند شما به زبان آن ها صحبت می کنید، با شما مهربان تر هم خواهند شد.

 

2- خوب و به اندازه غذا بخورید

ترکیه غذاهای لذیذ بیشماری دارد بخصوص غذاهایی که از گوشت قرمز تهیه می شوند. پذیرایی ترک ها با چند نوع غذا و پیش غذا و دسر همراه است. رمز غذا خوردن درست در ترکیه این است که از هر بشقاب، مقدار کمی غذا امتحان کنید، چرا چون معمولا پیش غذا و دسرهای شیرینی همراه با غذای اصلی ترک سرو می شود. اگر در خوردن هر یک از آن ها زیاده روی شود، مسلما مقدار زیادی غذا باقی خواهد ماند و چه کسی است که بتواند از باقلوا و چایی بعد از غذای اصلی بگذرد؟ پس میانه رو باشید. به یاد داشته باشید حتی نان های شیرینی که دستفروش ها می فروشند، به اندازه غذاهای اصلی، سیر کننده هستند.

 

3- با سلیقه و مودبانه لباس بپوشید

زنان در ترکیه بسیار شیک لباس می پوشند و برخی زنان با حجاب و برخی بی حجاب هستند. در ترکیه پوشیدن لباس کمی رسمی و کفش پاشنه دار خیلی مقبول است، اما خب وقتی به قصد سفر تفریحی و گشت و گذار به آنجا می روید، بهتر است راحتی خود را در نظر بگیرید. همیشه شال یا روسری همراه داشته باشید چون در اماکن مذهبی و مناطق محافظت شده، به آن نیاز خواهید داشت.

 

4- از شهر خارج شوید

استانبول به قدمت اش معروف است، آنکارا به بروکراسی اش و ازمیر به سبک یونانی اش، این ها شهرهای فوق العاده ای هستند اما مکان های زیبا و دیدنی زیادی برای سیاحت در ترکیه وجود دارد. جاهایی مثل ماردین Mardin در جنوب شرقی ترکیه و حیتای Hatay در نزدیک سوریه، از جاذبه و مناظر زیبایی برخوردارند. مثلا در حیتای چیزهایی می بینید که مربوط به دوران های مختلف ترکیه است.

 

5- فرهنگ ترکیه را درک کنید

ترکیه بیشتر به عنوان کشوری مذهبی شناخته شده است، اما عملا مذهب و سیاست در این کشور جدا است. فرهنگ ترکیه توجه ویژه ای به غرور و عزت دارد. پس در مواجهه با افراد ترک، به این مسایل کوچک و مهم توجه کنید.

 

6- تاریخ ترکیه را کمی مطالعه کنید

سفر به ترکیه بدون دانستن تاریخ آن، مثل رانندگی بدون GPS است. ترکیه از تاریخی غنی برخوردار است. سلجوق، مغول و عثمان ها نقش پر رنگی در شکل گیری تاریخ این کشور داشته اند. بعد از افول حکومت عثمان در سد 1800، ترکیه با رهبری آتاتورک به سمت استقلال پیش رفت.

 

ترکیه محل جذابی برای سفر است و حداقل یکبار در زندگی تان، برای آشنایی با فرهنگ، تاریخ، غذا و یا سبک ترکی، به این کشور سفر کنید.

 

 

 

شهر فرنگ  کارگزار تور ترکیه در ایران و مجری مستقیم تور ترکیه افتخار دارد که به مسافرین عزیز تورهای ترکیه (تور استانبول,تور آنتالیا,تور آلانیا,تور کوش آداسی,تور قونیه,تور وان,تور مارماریس,توربدروم ) را بصورت مستقیم و با نازلترین قیمت با در اختیار داشتن دفاتر کارگزاری در کشور ترکیه ارائه نماید.آژانس شهر آماده همکاری با آژانسهای مسافرتی، سازمانها نیز می باشد.  

 

کارشناسان خبره در آژانس شهر فرنگ آماده مشاوره تور ترکیه و سواحل زیبای مدیترانه شامل (تور استانبول,تور آنتالیا,تور آلانیا,تور کوش آداسی,تور قونیه,تور وان,تور مارماریس,توربدروم ) به شما مسافرین عزیز میباشند. برای انتخاب بهترین تورهای مسافرتی با ما تماس بگیرید

 

تلفن تماس: 22060840

 

خواندن 1701 دفعه