چهارشنبه, 16 دی 1394 15:44

درباره استانبول

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

 

استانبول پایتخت و مرکز تاریخی، فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه می باشد. استانبول در کنار تنگه بسفر میان دریای مرمره و دریای سیاه قرار گرفته است. 

این شهر حدود 14 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان و بزرگترین شهر اروپا می باشد. تنها 5 سال پس از آنکه استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا لقب گرفت، در سال 2015 نزدیک به 13 میلیون نفر از این شهر بازدید کردند و جایگاه پنجم به عنوان محبوب ترین مقصد توریستی جهان را به خود اختصاص داد.

با توجه به موقعیت استانبول در کنار دریا، آب و هوای آن نیمه گرمسیری و مدیترانه ای می باشد. در زمستان ها نیز هوای بسیار سرد ولی قابل تحمل دارد.

 

 IST1

 

استانبول دارای مراکز خرید متعددی می باشد. یکی از این بازارهای بسیار قدیمی، بازار بزرگ استانبول می باشد که در سال 1461 ساخته شده است و در میان بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای جهانی جای دارد. بازار محمد پاشا نیز بازار روباز بزرگی بین بازار بزرگ و بازار مصری است که از سال 1660 بازار بزرگ ادویه استانبول می باشد.

علاوه بر این مراکز خرید سنتی، مراکز خرید بزرگ و مدرنی نیز در استانبول ساخته شده اند، به عنوان مثال مرکز خرید جواهر که در سال 2005 و در منطقه شیشلی افتتاح شده است. 

 

                                         IST2  IST3

 

 در خیابانها و کوچه پس کوچه های استانبول نیز انواع رستورانها و کافه ها برای هر سلیقه ای وجود دارد. اکثر رستورانهایی که در آنها غذاهای بین المللی سرو می کنند در مناطق بی اغلو، بشیکتاش، شیشلی و کادیکوی قرار دارند.

 

یکی از معروف ترین خیابانهای استانبول، خیابان استقلال ISTIKLAL می باشد که در قسمت جنوبی میدان تکسیم قرار گرفته است و در آن انواع فروشگاه ها با برندهای بین المللی و ترک، رستورانها و کلابهای متنوعی وجود دارد و یکی از تفریحات گردشگران در استانبول، قدم زدن در این خیابان و صرف غذا و نوشیدنی در رستورانها و کافه های آن می باشد.

 

IST4

خواندن 2839 دفعه