پوکت یا سامویی؟!

پوکت یا سامویی-شهر فرنگ

پوکت یا سامویی؟!

اگر به دنبال بهشتی در تایلند هستید، انتخاب بین پوکت و سامویی چالش برانگیز خواهد بود، به دلیل اینکه هر دو جزو مقاصد گردشگری زیبا با آفتاب، دریا و ساحل سپید هستند. اما در این مطلب با توجه به تجارب گردشگران، این 2 مقصد را در 10 مقوله با هم مقایسه کرده ایم تا بهتر بتوانید با توجه به شرایط، تصمیم بگیرید.

 

1- سواحل

پوکت: انتخاب های بیشتر، بیشتر خانوادگی

با دارا بودن 35 ساحل، پوکت برای عده کثیری از افراد از بزرگ گرفته تا کودک، مناسب است.

 

سامویی: بارها و صندلی های ساحلی بیشتر

در حالی که سامویی از نظر ساحل دچار کمیت است اما کیفیت، آن را جبران می کند. ساحل سامویی مقداری سپیدتر و نرم تر و آب دریا زلال تر است. تعداد زیادی کلوب ساحلی هم در این جزیره یافت می شود.

پوکت یا سامویی-شهر فرنگ

2- هتل ها

پوکت: اتاق های بیشتر، تنوع بیشتر

صنعت هتلداری در پوکت بسیار عظیم است و چیزی در حدود 1200 اقامتگاه و هتل با درجات کیفی مختلف در این جزیره وجود دارد. پس حتی اگر قصد سفر ارزانی داشته باشید یا هتلی باشکوه را در نظر گرفته اید، انتخاب های زیادی دارید.

سامویی: هتل های دریا کنار بیشتر

اگر چه سامویی تنها 990 هتل دارد اما موقعیت قرارگیری بیشتر هتل ها به گونه ای است که تنها چند قدم خارج از اتاق تان، به ساحل دسترسی پیدا می کنید.

پوکت یا سامویی-شهر فرنگ

 

3- غذا

پوکت: طعم ها و غذاهای تای (تایلندی) بیشتر

با توجه به تاثیرپذیری پوکت از فرهنگ های مختلف، غذاهای آن مانند خیابان هایش رنگارنگ هستند.

سامویی: راحتی بیشتر

هر کدام از مناطق سامویی، خیابانی پر از رستوران دارد و انواع غذاهای بین المللی را ارائه می کنند.

 

4- فرهنگ

پوکت: تاریخ غنی تر

از شهر قدیمی گرفته تا مجسمه بزرگ بودا، پوکت جاذبه های تاریخی متنوعی دارد. اگر دوستدار معابد هستید یا عاشق موزه، پوکت چیزی برای شما دارد.

سامویی: عجایب بیشتر

بی شک عجایب دیدنی بیشتر در سامویی در انتظار شماست. صخره های غیر معمول Hin Tan ، Wat Khunaram و ... جزو جاذبه های عجیب سامویی هستند.

 

5- مناظر طبیعی

پوکت: تعداد بیشتر

برای عکاسان طبیعت، پوکت برای خودش بهشتی است. مناظر پانوراما بیشتری خواهید دید.

سامویی: دسترسی راحت تر

بیشتر منظره های ساحلی سامویی، به راحتی قابل دسترس هستند. خیلی از عکس های کارت پستالی، بخصوص از ساحل لامایی Lamai گرفته شده اند.

پوکت یا سامویی-شهر فرنگ 

 

6- فعالیت های ورزشی

پوکت: بازی های زمینی و آبی بیشتر

غواصی، قایق پدالی، سرفینگ، اسنورکلینگ و سایر بازی های آبی در کنار تورهای تفریحی مهیج طبیعت شامل گلف، زیپ لاین و ... از جمله تفریحات پوکت هستند.

سامویی: شانس بیشتر برای بازدید از زیر آب

این جزیره به دلیل وجود سایت های غواصی متعدد، برای غواصان و زیرآبی برو ها، انتخاب مناسبتری است. تماشای زندگی زیر آب و موجودات آن، لذت بخش است.

7- تفریحات شبانه

پوکت: کلوب های شبانه بیشتر

اکثر خیابان های پوکت کلوب و کافه دارند و در بین آن ها پاتونگ هم که محل محبوب گردشگران است.

سامویی: کلوب های ساحلی بیشتر

بی شباهت به پوکت، خیلی از بارها و کلوب های سامویی، در فضای باز و در کنار ساحل قرار دارند.

 

8- سبک زندگی و مردمان

پوکت: تجمل بیشتر

با وجود رویدادهای دریایی مدرن و عظیم، پوکت جمعیت سطح بالای بیشتری را بخصوص در فصول گردشگر پذیر، جذب می کند. وجود برخی محله های مجلل مملو از رستوران و هتل گران، موید این امر است.

سامویی: دوستانه تر

خیلی از مواقع در سامویی گردشگران و مسافران کوله بر پشت را می بینید که بسیار دوستانه و مهربان بوده و حتی دوستان جدیدی را در سامویی پیدا می کنید.

 

9- خرید

پوکت: مراکز خرید بیشتر

با مجموعه عظیمی از پاساژهای مدرن و بازارهای محلی، جزیره پوکت سلیقه شما از خرید را پوشش می دهد.

سامویی: بازارهای خیابانی بیشتر

تنها تعدادی مرکز خرید در سامویی وجود دارد اما مغازه های خیابانی زیادی را می توانید ببینید. هر جمعه، خیابان Fisherman’s Village Walking Street بازاری بزرگ را برپا می کند که نمونه آن را حتی در پوکت نمی توانید بیابید.

 

10 ارزش مالی سفر کردن

پوکت: انتخاب بیشتر

با توجه به اینکه پوکت مقصد گردشگری بزرگتر و شناخته شده تری است، برای هر سطح مالی و سلیقه ای، پیشنهادهای زیادی دارد.

سامویی: صرفه جویی بیشتر

این جزیره مقصدی ممتاز برای مسافران کوله به دست به شمار می آید و برای همین انتخاب های ارزان قیمت و با کیفیت زیادی وجود دارد.

بالاخره کدام مقصد بهتر است؟ اگر جوان هستید و دنبال تفریحات آبی مهیج و لم دادن کنار ساحل ماسه ای زیبا هستید، سامویی برای شما بهتر است اما اگر سواحل زیبا، غذاهای تایلندی متنوع، خرید و تجارب مختلف را می خواهید، به پوکت بروید.

 

 پوکت یا سامویی-شهر فرنگ

 

شهر فرنگ کارگزار تور تایلند در ایران و مجری مستقیم تور تایلند افتخار دارد که به مسافرین عزیز تورهای تایلند (تور بانکوک,تور پاتایا,تور پوکتور ساموئی,تور کرابی,تور ترکیبی تایلند) را بصورت مستقیم و با نازلترین قیمت با در اختیار داشتن دفاتر کارگزاری در کشور تایلند ارائه نماید.آژانس شهر فرنگ آماده همکاری با آژانسهای مسافرتی، سازمانها نیز می باشد.  

چرا باید از کارگزار تور تایلند, تور مسافرتی خود را رزرو و انتخاب نمائیم؟

  • ارتباط مستقیم با برگزار کننده تور تایلند در ایران که بدین ترتیب واسطه ها  حذف میگردند و شما تور تایلند را با قیمت مناسب  انتخاب میکنید.
  •  امکانات ویژه از جمله رزرو اتاقهای خوب، ترانسفر ویژه و VIP

کارشناسان خبره در آژانس شهر فرنگ آماده مشاوره تور تایلند و سواحل زیبای تایلند شامل (تور بانکوک,تور پاتایا,تور پوکت,تور ساموئی,تور کرابی,تور ترکیبی تایلند) به شما مسافرین عزیز میباشند. برای انتخاب بهترین تورهای مسافرتی با ما تماس بگیرید

تلفن تماس: 22060840

خواندن 1331 دفعه