جشن آب تایلند

 

جشن آب تایلند:

یکی از جشنها و فستیوالهای معروف تایلند که سالانه تعداد زیادی از گردشگران از سراسر دنیا را به سفر به کشور تایلند ترغیب می کند، جشن آب تایلند می باشد.

این روز در تایلند به روز سونکران مشهور می باشد. جشن سال نو میلادی در روز سونکران، یعنی 13 آوریل، برگزار می شود . 3 روز ادامه دارد و شروع فصل باران در تایلند می باشد. در روز سونکران، مردم تایلند به معابد رفته و برای راهبان بودایی غذا می برند. سپس به خانه های خود بازگشته و به دیدن بزرگترها و افراد فامیل می روند.

 

Songkran-festival-2014

 

در این روز خیابانهای اصلی بسته شده و مردم به روی یکدیگر آب می پاشند و این روز را جشن می گیرند.

اگرچه این جشن در تمام کشور برگزار می شود ولی منطقه به منطقه به شکل متفاوتی جشن گرفته می شود. با این وجود تنها نقطه مشترک این جشن در سراسر کشور، جنگ آب و آب پاشی بر روی یکدیگر است.

جشن آب تایلند، طولانی ترین رخداد آب پاشی در جهان محسوب می شود که برای 3 روز متوالی برگزار می شود.

 

5 منطقه برتر در طول این فستیوال شامل شهرهای زیر می شود:

1- بانکوک: در قلب کشور تایلند، یعنی شهر بانکوک، این جشن در خیابانهای اصلی مانند خائوسن، میدان راتاناسین و .... برگزار می شود. فقط باید توجه داشته باشید که تمام وسایل الکترونیکی خود را در منزل یا محل اقامت بگذارید و یا کیف ضد آب همراه داشنه باشید، در غیر این صورت وسایلتان خیس شده و آسیب خواهند دید.

2- چیانگ مای: مشهور ترین جشن آب تایلند در شهر چیانگ مای برگزار می شود.

3- پاتایا: در شهر پاتایا جشن آب برای آرزوی باران برگزار می شود.

4- پوکت: در پوکت در کنار آب پاشی با تفنگ های آب پاش، ساکنین شهر به دیدن اقوام خود رفته، عطر تایلندی به آب اضافه کرده و با آن خانه و عکسهای بودا و ... را تمیز می کنند.

5- خان کائن: این شهر در شمال شرقی تایلند واقع شده است.

 

اگر خواهان شرکت در این جشن زیبا و دیدنی و مفرح هستید، تور تایلند خود را طوری برنامه ریزی کنید تا در روز 13 آوریل در یکی از شهرهای تایلند باشید.

 

songkran2014 songkran 2016

 

songkran-chiang-mai-2014

خواندن 4435 دفعه