بهترین رستوران های دریایی پاتایا

بهترین رستوران های دریایی پاتایا

 

بسیاری از رستوران های پاتایا شما را از این نظر که غذا بصورت تازه برای شما طبخ خواهد گردید مطمئن خواهند ساخت. تعدادی از رستوران ها تانک های بزرگی دارند که ماهی در آن در حال شنا کردن است و شما حتی می توانید غذای خود را از میان آنها انتخاب نمایید. برخی دیگر نیز چشم انداز وسیعی از دریا دارند جاییکه ماهیگیران در هر لحظه مشغول صید مواد اولیه طبخ غذا می باشند. به محض اینکه صید به رستوران برسد پخت غذا آغاز می گردد . غذاهای غربی و بین المللی در این رستوران ها طبخ می گردند اما آنچه بسیار مورد علاقه عموم به ویژه گردشگران است غذاهای تایلندی هستند. بسیاری از رستوران هایی که شرح می دهیم هم مورد علاقه افراد محلی و هم گردشگران خارجی هستند چرا که غذاهایی با کیفیت بالا و با قیمت ارزان ارائه می نمایند.

1-   رستوران خانه شیشه ای پاتایا The Glass House Pattaya : رستوران خانه شیشه ای که در ساحل جامتین قرار دارد جدیدترین رستوران بازسازی شده پاتایاست. دیوارهای شیشه ای و موقعیت ساحلی رستوران بهمراه غذاهای لذیذ تایلندی از ویژگی های بارز آن است. حدود 170 نوع غذا در منوی این رستوران وجود دارد که قیمت آنها از 200 تا 500 بات است. بهترین انتخاب ها ماهی باس ترد و سرخ شده بهمراه سس ماهی شیرین یا فیله گروپر بهمراه فلفل سیاه است. مکان دنج و باحال رستوران به علاوه شهرت دیرین، دلیل شلوغی آن می باشد و برای رفتن به این رستوران رزرو قبلی اجباری است و یا ساعت های طولانی برای خالی شدن میزها باید در انتظار نشست.

ساعات کاری: همه روزه از 11 صبح تا 12 شب

آدرس: 5/22 Moo 2 (opposite Alangkarn Theatre), Na Jomtien

تلفن: 0066038255922

2-   رستوران دریایی موم آروی Moom Aroi Seafood Restaurant : رستوران موم آروی یکی از رستوران های منحصر به فرد پاتایا است که در نزدیکی منطقه ماهیگیری ناکلوآ واقع شده است بنابراین دور از ذهن نیست که غذایی که در این رستوران سرو می گردد از تازه ترین غذاهای دریایی است. پیشنهاد ما به شما انتخاب خرچنگ تند با کاری زرد ، غذای دریایی tomsom و یا هر نوع خوراک میگو از منوی 3 صفحه ای رستوران است که با سس های مخصوص تایلندی برای دلچسب بودن بیشتر غذا سرو می گردند. البته برای کسانی که علاقه ای به سسهای تایلندی ندارند سس های دیگری سرو می شود. به دلیل قرار گرفتن رستوران در ساحل دریا تماشای منظره زیبای غروب خورشید و کرجی های شناور بر روی آب لذت غذا خوردن را دوچندان می نمایند. رستوران موم آروی از مرکز شهر تایلند دور است اما ارزش سفر کردن را دارد. این رستوران بهترین مکان برای دورهمی های گروهی و صرف غذا با قیمت مناسب است.

ساعات کاری: همه روزه از 11 صبح تا 11 شب

آدرس: Naklua Road Soi 4, behind Banglamung Police Station

تلفن: 0066038414802

3-   رستوران سوتانگراک Suttangrak Pattaya : برند سوتانگراک که اکثر رستوران های آن کوچک بوده و در حاشیه پاتایا قرار دارند چندین جایزه بین المللی را بعنوان رستوران محبوب گردشگران دریافت کرده است. همچنین این رستوران در بین مردم محلی بخاطر غذاهای دریایی لذیذ خود از طرفداران بسیاری برخوردار است.کلم سرخ شده با سس ماهی Galamplee Pat Nampla، ماهی دریایی باس در سس تند لیمویی، خرچنگ آبی بخارپز با سس تایلندی Poo Mah Neung Gratiem از غذاهای معروف رستوران هستند که قیمت مناسبی هم دارند. با توجه به اینکه رستوران دقیقا در کنار خیابان ساحل قرار گرفته چشم انداز زیبایی از غروب خورشید را در برابر دیدگان شما قرار می دهد چه در داخل رستوران نشسته باشید و چه بر روی صندلی های بیرون رستوران.

ساعات کاری: دوشنبه تا پنجشنبه 12 صبح تا 12 شب ، جمعه تا یکشنبه 12 صبح تا 1 نیمه شب

آدرس: 99 Moo 1, Jomtien Beach Road, Na Jomtien

تلفن : 0066038232222

4-   رستوران دریایی لانگ سوای Lungsawai Seafood :رستورانی محلی در جنوبی ترین قسمت خیابان ساحلی جامتین که قدمتی 30 ساله دارد. در این رستوران که مدلی روستایی دارد می توان از نسیم دریا و چشم انداز بی نظیر خلیج پاتایا در کنار غذاهای لذیذ بهره برد. معروفترین غذای این رستوران خرچنگ بخارپز شده با سس خانگی Kan Chiang Pu Neung می باشد. تمامی غذاهای این رستوران با قیمت منصفانه 100 بات عرضه می شوند.

ساعات کاری: همه روزه 10 صبح تا 10 شب

آدرس: 31/1 Moo 1, Jomtien Beach Road, Na Jomtien

تلفن: 0066038231398

5-   رستوران دریایی و استیک ریم تالای Rim Talay Seafood & Steak : رستوران ریم تالای در یکی از بهترین ساحل های پاتایا یعنی ساحل Wongamat در ناکلوآ قرار گرفته است و صندلی های آن درست بر روی ماسه های ساحل قرار دارند. در طبقه بالا فروشگاهی از غذاهای دریایی قرار دارد و شما می توانید ببینید که ماهی ، خرچنگ ، لابسترو سایر مواد اولیه غذای شما چقدر تازه هستند. منوی غذایی این رستوران شامل غذاهای چینی ، روسی ، ژاپنی و غربی نیز هست ولی غذاهای تایلندی آن به حدی لذیذ هستند که این رستوران محبوب افراد محلی و گردشگران گردیده است. غذای دریایی با سس کاری و شیر نارگیل بهترین غذای این رستوران است. اما بخش شگفت انگیز منو خوراک لابستر است که بر مبنای وزن لابستر انتخابی قیمت گذاری می شود. سایه درختان این رستوران بهترین مکان برای لحظاتی دوری از گرمای خورشید است و در شب صدای شلپ شلپ امواج دریا فضایی رمانتیک را ایجاد می کند.

ساعات کاری: همه روزه از 10 صبح تا 11 شب

آدرس: On Wong Amat Beach, Pattaya-Naklua Road Soi 18, Naklua

تلفن: 0066038426375

6-   رستوران دریایی کیت Kit Seafood : رستوران دریایی کیت با وجود اینکه جای بزرگی ندارد اما محیط دوستانه آن فضایی دلچسب را ایجاد نموده است. منوی غذایی این رستوران که دقیقا درکنار جاده ساحلی جامتین قرار گرفته پر از غذاهای دریایی باربکیو است. غذاهای باربکیوی میکس لذیذ که با سس انتخابی شما سرو می گردند و قیمت پایه آنها از 520 بات شروع می شود. نمایش هایی که بر روی پرده نشان داده می شوند به همراه موسیقی زنده حس دلپذیر مهمانی را به شما القا می کند.

ساعات کاری: همه روزه از 10 صبح تا دیروقت

آدرس: 350 Moo 12, Jomtien Beach Road, Jomtien

تلفن: 0066038757353

7-   رستوران غذای دریایی پاتایا Pattaya Seafood : اسم این رستوران گویای همه چیز است. رستورانی ساده و به سبک محلی در پاتایا که در انتهای خیابان ساحلی تپراسیت قرار گرفته و انواع غذاهای دریایی تایلندی را سرو می نماید. تمامی غذاها توسط پرسنل صمیمی رستوران که همگی به زبان انگلیسی تسلط دارند طبخ می شوند و قیمت آنها از 150 بات آغاز می گردد. ترکیب غذاهای محلی لذیذ بعلاوه قیمت های مناسب، این رستوران را به مکانی محبوب به ویژه برای شام تبدیل کرده است. در رستوران پاتایا غذاها به صورت کاملا محلی و طبق دستورالعملی که از ماهیگیران تایلندی به جای مانده طبخ می گردند و برای افراد بیگانه هیچ تغییری در منوی غذایی از لحاظ تندی کمتر و غیره صورت نمی پذیرد. در منوی رستوران عکس تمامی غذاها وجود دارد تا شما بتوانید بهتر تصمیم گیری نمایید و در زمان سفارش غذا به راحتی به زبان انگلیسی با پرسنل رستوران ارتباط برقرار نمایید. این رستوران مکان خوبی برای دورهمی های دوستانه است تا انواع غذاها سفارش داده شده و بین گروه دوستان به اشتراک گذاشته شود.

ساعات کاری: همه روزه از 11 صبح تا 11 شب

آدرس: 232/59 Moo 12, Thepprasit Road, Jomtien

تلفن: 00660817910604

8-   رستوران غذای دریایی کینگ King Seafood : رستوران دریایی کینگ قدیمی ترین رستوران خیابان واکینگ استریت است که چشم اندازی عالی از خلیج را نیز در برابر دیدگان شما قرار می دهد. به دلیل قرار گرفتن در منطقه توریستی بعضی از غذاهای تایلندی با تندی کمتر عرضه می شوند ولی هنوز طعم لذیذ غذا حفظ شده است. قیمت غذاهای رستوران به نسبت یک رستوران محلی کمی گران هستند و حدود 1000 بات برای هر غذا و نوشیدنی باید پرداخت شود. بهترین غذاهای این رستوران خرچنگ چیلی و لابستر گریل شده به همراه سبزیجات ترد و سرخ شده است.

ساعات کاری: همه روزه از 2 ظهر تا 1 بامداد

آدرس: Walking Street (opposite Soi 15), South Pattaya

تلفن: 0066038429459

9-   رستوران نانگ نوآل Nang Nual Restaurant : رستوران نانگ نوآل که در خیابان واکینگ استریت و در نزدیکی انتهای اسکله بالی های قرار گرفته ، تراسی رو به دریا در یک طرف خیابان و سالنی داخلی در سوی دیگر دارد. در این رستوران ماهی ها ، لابسترها و ... در تانک پر از آبی قرار دارند و بعد از سفارش غذا صید و طبخ می شوند. اگر می خواهید که نحوه آماده سازی غذاهای لذیذی مانند tom yum goong ، باس دریایی بخارپز یا میگوی گریل شده را ببینید باید در ساعات اولیه به رستوران بروید. با توجه به اینکه رستوران نانگ نوآل در خیابان توریستی و محبوب پاتایا قرار دارد قیمت منوی غذایی آن بالاست ولی کیفیت غذا و چشم انداز رستوران ارزش این هزینه را دارد.

ساعات کاری : همه روزه از 11 صبح تا 11 شب

آدرس: 214 Moo 10, Walking Street, South Pattaya

تلفن: 0066038428708

10-   رستوران دریایی مارین Marine Seafood : رستوران دریایی مارین دقیقا در کنار کلوپ شبانه ای به همین نام در خیابان واکینگ استریت قرار گرفته و یکی از رستوران های ارزان قیمت این منطقه می باشد. مشابه سایر رستورانهای این منطقه تراسی رو به خلیج پاتایا دارد و ماهی ، میگو ، لابستر و ... مورد استفاده در غذاهای آن در تانکی پر از آب در ورودی رستوران مشغول شنا کردن هستند . در رستوران مارین انواع غذاهای بین المللی و تایلندی سرو می گردد که خرچنگ با سس کاری معروفترین آنهاست. پرسنل رستوران مارین به روانی انگلیسی صحبت می کنند و سرویس دهی آنها نیز عالیست.

ساعات کاری: همه روزه

آدرس: Walking Street, South Pattaya

              تلفن: 00660384101

خواندن 2156 دفعه