24 ساعت در پاریس

24 ساعت در پاریس

 

پاریس با آن همه جذابیت اش مطمئنا برای سیاحت به بیش از 1 روز زمان نیاز دارد. اما اگر به هر دلیلی تنها 1 روز وقت دارید، این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا نهایت استفاده را ببرید.

 

-        صبح زود، کلیسای نوتردام و میدان لاتین Notre Dame Cathedral and Latin Quarter

8 الی 9:30 صبح: بعد از صرف صبحانه ای فرانسوی، اولین قدم برای سیاحت پاریس، بازدید از کلیسای نوتردام، یکی از زیباترین و نفس گیرترین کلیساهای جهان می باشد. با بازدید اول وقت از این مکان، از اتلاف وقت در صف طولانی بازدیدکننده ها خلاص می شوید، بخصوص اگر بخواهید برای تماشای شهر، از برج بالا بروید. در فصل بهار و اوایل تابستان، می توانید کمی وقت هم در باغ زیبای پشت کلیسا بگذرانید و صفا کنید.

آدرس: نوتردام پاریس

دسترسی به محل: مترو St-Michel or Cite

9:45 الی 11 صبح: بعد از سپری کردن اوقات خوش در نوتردام، وقت آن است از کنار رود و Point St Michel درست در غرب نوتردام، بگذرید و به محله تاریخی لاتین کوآرتر برسید. بعد از عبور از پل به محله St-Michel می رسید جایی که مهد دانشگاه سوربون بوده است.

 

 

                             NOTREDAM   NOTREDAM2

 

-        اواخر صبح تا وقت ناهار، قایق سواری در رودخانه سین Seine

ساعت 11:30الی 13: بعد از گشت و گذار در لاتین کوآرتر و St-Michel، نوبت به قایق سواری بر روی رودخانه سین (نوتردام در جنوب رودخانه قرار دارد) می باشد. در حین قایق سواری، جاذبه های زیبا و مهم پاریس را خواهید دید. البته اگر بین نوامبر و اوایل مارس در پاریس هستید می توانید بعد از St-Michel به برج ایفل بروید و قایق سواری را به ساعتی دیرتر از روز موکول کنید.

 

SEIN

 

-        ظهر و بعد از ظهر، بازدید از برج ایفل

ساعت 14 الی 15:30:

برج ایفل، این جاذبه دیدنی محبوب، مهمترین بخش از برنامه سفر خواهد بود. قبل از رفتن به برج، پرسه در میدان شگفت انگیز شان دو مارس Champs de Mars و تروکادرو Trocadero بی نهایت شما را تحت تاثیر قرار می دهند. در فصول توریستی، صف های طولانی از گردشگران برای بازدید از برج وجود دارد.

دسترسی به محل: مترو Bir Hakeim or Trocadero (Line 6) Ecole Militaire (Line 8)

 

EIFFEL

 

-    اواخر بعد از ظهر، شانزالیزه Champs-Elysees ، موزه اورسی Musee d’Orsay و باغ تویلری Tuileries Gardens

ساعت 15:30 الی 17:30:

گردش و خرید در خیابان شانزالیزه. بعد از بازدید برج ایفل با تاکسی یا مترو به سمت یکی از معروفترین خیابان ها، یعنی شانزالیزه لوکس بیایید.

اگر خیلی راغب به خرید نیستید، می توانید از خیر شانزالیزه بگذرید و بعد از برج ایفل با مترو به موزه اورسی بروید. مجموعه بی نظیری از آثار نقاشی و مجسمه افراد مشهور در این محل در معرض نمایش گذارده شده اند.

بعد از بازید از این مکان اگر وقت اجازه می داد، از پل نزدیک اورسی گذشته و به باغ تویلری که مجاور موزه لوور است، بروید. این باغ سلطنتی بوده و مناظر طبیعی و برکه های زیبایی در آن وجود دارد. وقت کافی برای بازدید از لوور نخواهید داشت اما حداقل نمای بیرونی آن را خواهید دید.

 

                             champs-elysees-big   TUILERIES

 

-        اوایل عصر، بازدید پمپیدو و بیوبورگ Pompidou and Beaubourg

ساعت 18 الی 19:30: مرکز هنر و فرهنگ پمپیدو که با عنوان بیوبورگ برای محلی ها شناخته شده است، محلی است برای آشنایی با پاریس معاصر.

دسترسی به محل: مترو Metro/RER Chatelet-les-Halles or Metro Hotel de Ville

 

 

-        غروب، شام و نوشیدنی در محله قدیمی ماریس the Old Marais District

ساعت 19:30 تا وقت خواب شبانه: آخرین قدم از برنامه بازدید یک روزه پاریس می تواند شما را به محله دیدنی توریستی ماریس بکشاند، محله ای با خیابان هایی باریک، معماری و افسون دوره رنسانس. بعد از صرف شام، پیاده روی مفرح در این محله و رفتن به کافه، می تواند پایان فوق العاده ای برای این روز شلوغ و مهیج شما باشد.

دسترسی به محل: مترو Saint Paul or Hotel de Ville و یا پیاده روی 10 الی 15 دقیقه ای از پمپیدو با استفاده از نقشه پاریس.

 

MARAISS

 

 

آژانس مسافرتی شهر فرنگ مجری مستقیم و کارگزار تورهای ترکیه، تور تایلند، تور ارمنستان، تور گرجستان، تور روسیه، تور دبی،  تور مالزی و ... می باشد. کارشناسان مجرب ما با ارائه بهترین راهنمایی و  مناسب ترین قیمتها، سفری به یادماندنی برای شما به ارمغان خواهند آورد. 

تلفن تماس: 22060840


خواندن 1587 دفعه