24 ساعت در مادرید اسپانیا

24 ساعت در مادرید اسپانیا

پایتخت اسپانیا، در سال های اخیر تغییرات رو به بهبود زیادی داشته است. 3 موزه اصلی این شهر گسترش پیدا کرده اند، بوتیک ها، رستوران ها و کافه های جدید گشایش یافته اند و علی رغم این پیشرفت، چهره شهر هنوز دلربایی سابق اش را دارد.

 

- جاهایی که باید دید

با توجه به تعداد گالری های هنری و موزه های مادرید، این شهر بهشت هنر دوستان است. در 2 بلوار اصلی شهر، 3 موزه بی نظیر the Prado، Thyssen Bornemisza و Reina Sofia به مثلث طلایی مشهور هستند. موزه the Prado انتخابی برای کلاسیک دوستان است و آثاری از Velazquez، Goya و El Greco در آن در معرض دید علاقمندان است. موزه Reina Sofia مأوای آثار پیکاسو و دالی و اثر معروف Guernica می باشد. در موزه Thyssen Bornemisza نیز آثار هنرمندان اسپانیایی به نمایش گذارده شده است.

 

- قدم ها و پرسه هایی که باید زد

در طی ماه های جولای و آگوست، شهر مادرید سرسبزی افسون گری دارد. منطقه The Parque del Retiro محل مصفایی است که بعد از بازدید از مثلث طلایی، برای قدم زدن، پیک نیک و یا قایق سواری، پیشنهاد می شود.

The Casa del Campo پنج برابر بزرگتر از پارک مرکزی و در بردارنده باغ وحش مادرید، فضای باز عالی، استخرهای شنای شهرداری و تله کابینی است که شما را به the Parque del Oeste جایی که معبد مصری متعلق به قرن دوم قبل از میلاد می باشد، میبرد.

 

- تماشای شهر از بالا

اگر زمان کمی برای اقامت در مادرید دارید، یکی از بهترین مکان ها برای تماشای شهر از بالا، The mirador می باشد. البته انتخاب های دیگری مانند Cathedral de La Almudena یا Parque del Cerro del Tio Pio هم وجود دارند.

 

- غذاهایی که باید مزه کرد

Callos (غذایی غرق در سس گوجه و ...)، Cocido (خورشتی درست شده از گوشت و سرو با سبزیجات و ...) و ... از غذاهای معروف مادریدی می باشند.

برای صبحانه یا شاید برای آغاز یک روز بعد از شبی مهیج در کلوب، اسنکی شکلاتی آن هم در کافه ای مثل Chocolateria San Gines که 24 ساعته باز است، انتخاب مناسبی می باشد. و البته که سلطان اسنک های مادرید یعنی Bocadillo در هر جای شهر قابل تهیه است.

 

- جاهایی که برای خرید باید رفت

اگرچه برنامه سفر کوتاه نمی تواند وقتی را برای خرید داشته باشد، اما فروشگاه های جدید مادرید، از فود کورت برخوردارند و می توانید علاوه بر خرید، در این محل صرف غذا و میان وعده را هم داشته باشید. Mercado de San Miguel و Mercado San Anton 2 جای مناسب برای این امر هستند. البته یکشنبه ها، بازار Rastro برپا است که هر چیزی در آن یافت می شود. Malasana نیز پاساژی است که انواع برندهای اسپانیایی و اقلام مختص جوانان در آن وجود دارد.

 

- رفت و آمد در شهر

وسایل حمل و نقل عمومی تمیز، منظم و ارزان هستند. توریست کارت هم مختص 1 الی 7 روز مهیا هستند. اما شاید به صرفه ترین آن ها، خرید بلیط 10 سفره باشد.

خواندن 1399 دفعه