10 جاذبه گردشگری برتر پاریس

10 جاذبه گردشگری برتر پاریس

 

پاریس جاذبه های زیادی برای دیدن دارد. حتی قدم زدن بر روی سنگفرش های شهر، حس نابی به هر شخصی می دهد. اگر بار اول است که به پاریس می روید، این لیست از جاذبه ها را به یاد داشته باشید تا به تمام آن ها سر بزنید.

 

1- موزه لوور The Louvre Museum and Old Palace

برای بازدید از داخل و اطراف موزه، شاید نیاز به نیمی از طول عمر خود را داشته باشید. بزرگترین و متنوع ترین مجموعه آثار نقاشی، مجسمه، موضوعات دکوراتیو و ... در این موزه گرد هم آمده اند. در این بازدید تماشای مونالیزا و آثار معروف دیگر را فراموش نکنید. امکان ندارد بتوانید تمامی 35 هزار آثار هنری را در یک روز ببینید. برای پشت سر گذاشتن شلوغی های خسته کننده، سعی کنید اولین یکشنبه ماه را به این محل نروید چون بازدید رایگان است و جمعیت بسیار زیادی به این محل می روند. می توانید برای بازدید بهتر و راحت تر از تورهای راهنما استفاده کنید.

 

louvre

 

2- کلیسای نوتردام Notre Dame Cathedral

اولین سفر به پاریس، بدون بازدید از این کلیسای قرن 12 میلادی، کامل نمی شود. بازدید از این معماری باشکوه، نفسگیر خواهد بود. بالا رفتن از برج کلیسا و تماشای شهر پاریس از ارتفاع، جزو خاطرات به یاد ماندنی شما خواهد ماند.

 

notredam

 

3- برج ایفل

بیشتر از هر جاذبه گردشگری دیگری، برج ایفل به عنوان نماد شهر پاریس معرفی شده است. این سازه فلزی ساخت سال 1889، در ابتدا مورد بی مهری پاریسی ها قرار گرفت، اما امروزه با 220 میلیون بازدیدکننده، یکی از محبوب ترین های پاریس بوده و نمی توان این شهر را بدون آن تجسم کرد.

 

eiffel

 

4- موزه اورسی Musee d’Orsay

بر روی پل موزه لوور پیاده قدم بزنید تا به موزه اورسی برسید. این موزه، مهمترین مجموعه جهانی نقاشی امپرسیونیست را در خود جای داده است. آثار هنرمندانی همچون ون گونگ و ... را در این موزه خواهید یافت.

 

orsay

 

5- لاتین کوآرتر و سوربن The Sorbonne and the Latin Quarter

دانشگاه سوربن، روح تاریخی محله لاتین است. این دانشگاه در سال 1257 میلادی آغاز به کار کرده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است. قبل از بازدید، از نوشیدن فنجانی قهوه در کافه تراس جلوی کالج، لذت ببرید.

 

quarter

 

6- طاق پیروزی Arc de Triomphe و شانزالیزه Champs-Elysees

طاق پیروزی، به دستور ناپلئون اول برای نشان دادن قدرت نظامی و پیروزی فرانسه، ساخته شد. مجسمه های طاق، یادآور ژنرال ها و سربازان ناپلئون است. بعد از بازدید از آن، به سمت شانزالیزه بروید و به گردش و خرید بپردازید.

 

arc

 

7- مرکز پمپیدو و بیوبورگ Pompidou and Beaubourg

پاریسی ها، پمپیدو را به عنوان نبض فرهنگی شهر می شناسند. این موزه هنر مدرن و مرکز فرهنگی در سال 1977 آغاز به کار کرده است. طراحی اسکلتی این بنا جذابیت خاص خود را دارد.

 

pompi

 

8- مون مارتر Montmartre و سکره کر Sacre Coeur

با آن گنبد سفید اش، سکره کر در مرتفع ترین بخش پاریس قرار گرفته است. بعد از بازدیدی مفرح از این مکان، به سمت محله مون مارتر با آن خیابان های زیبایش بروید و از قدم زدن در آن حظ ببرید.

 

montmart

 

9- قایق سواری در رودخانه سین Seine River

بسیاری از جاذبه های دیدنی پاریس را می توانید هنگامی که سوار بر قایق در حال گذر از رودخانه سین هستید، ببینید. برخی از تورهای قایق سواری، با هزینه ای حدود 10 یورو، حدود 1 ساعت شما را می گردانند.

 

 

10 آرامگاه پر لاشز Pere Lachaise Cemetery

شخصیت های هنری برجسته ای در این آرامگاه، به خاک سپرده شده اند، شخصیت هایی همچون Jim Morrison، Edith Piaf و ... .

 

lacha

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور خود با آژانس شهر فرنگ تماس بگیرید: 22060840

خواندن 1579 دفعه