چرا باید سفر به اروپا را تجربه نمود

چرا باید سفر به اروپا را تجربه نمود

سفر به اروپا یک ماجراجوییست. سفری آموزشی، الهام بخش و سرگرم کننده ! اما دلایلی که شما را به سفر به اروپا ترغیب می نماید:

1-     بازدید از آثار تاریخی : تمدن در اروپا از دوران دیرین جریان داشته و بناهای به یادگار مانده از آن دوران گواه این واقعیت است. شهرهای اروپای خیلی قدیمی هستند. برخی از ساختمان ها بویژه در رم قدمتی 2000 ساله دارند. به بناهای اطراف خود دقت کنید، به بازدید موزه ها بروید و عکس های یادگاری بگیرید. این شهرها خاطرات زنده گذشته هستند و پر از تاریخچه ای که قصه های دیرین را بیان می کنند. فرهنگ اروپا سخن های زیادی با شما خواهد داشت. از آکروپلیس گذر کنید و به سقراط فکر کنید یا در گذرگاه سنگ فرش شده شهر قدیمی پاراگوئه گم شوید. و یا چرا در مسیر عشق دهکده ماهیگیری تاریخی سنک تر Cinque Terre)) ایتالیا قدم نزنید؟ هر نقطه ای از اروپا را که برای سفر انتخاب کنید با آثار تاریخی متفاوتی برخورد خواهید نمود.

2-     تجربه غذاهای لذیذ : چه چیزی در سفر به اروپا می تواند جذاب تر از صرف غذا باشد؟ نوشیدنی های بلژیکی، پنیرهای فرانسوی، پیتزاهای ایتالیایی، برتورست آلمانی و ... . تجربه برخی از غذاها در خاستگاه اصلی آن لذت بخش است. کافه ها و رستوران های متعددی در هر کدام از شهرهای اروپایی وجود دارند که می توانید طعم لذیذ غذاهای محلی را در آنها تجربه نمایید.

3-     زیبایی حیرت انگیز: زیبایی های اروپا قابل تکرار نیست! از قله های برفی کوه های آلپ سوئیس گرفته تا سواحل فریبنده طلایی رنگ ایتالیا. اروپا مملو از مناظر طبیعی تحسین برانگیز است. فرقی ندارد که به کدام شهر اروپا سفر کنید، هرجا که بروید محو و مفتون زیبایی های آن خواهید شد.

4-     فرهنگ : بهترین تئاترهای دنیا در اروپا قرار دارند. آیا می دانستید که ایتالیا بیشترین شاهکارهای هنری را داراست؟ و یا اینکه موزه لوور پاریس بیشتر از 380000 اشیاء تاریخی و 35000 اثر هنری را در خود جای داده است؟ آثار تاریخی و فرهنگی بسیاری در اروپا در انتظار شماست.

5-     سهولت حمل و نقل شهری: در شهرهای اروپایی وسایل حمل و نقل عمومی بهترین خدمات را ارائه می دهند و بهمین دلیل شما به راحتی می توانید در شهر تردد نمایید و در مدت زمان کوتاهی از جاذبه های دیدنی بازدید نمایید. برنامه روزانه شما می تواند شامل بازدید آثار هنری، خرید، بازدید از جاذبه های دیدنی، صرف غذاهای لذیذ، بازدید از بناهای هنری و استراحت باشد و بی اغراق می توانید تمامی این کارها را در یک روز انجام دهید. ویزای شینگن نیز تردد به سایر شهرهای اروپایی مثل سوییس را تنها با یک مهر ورود و خروج بسیار راحت می سازد.

6-      خرید فوق العاده : اروپا مهد بسیاری از مدهای جهانی است و همین موضوع، خرید در خیابان های اروپا را شگفت انگیزتر می سازد. حتی اگر مبلغ اندکی برای هزینه کردن در دست شماست مطمئن باشید که مغازه های کوچک و فروشنده هایی هستند که بتوانید از آنها خرید نمایید. اگر در زمستان به اروپا سفر کنید ، قطعا می توانید در حراج های کریسمس اجناس خوبی را خریداری نمایید.

7-جشن های مختلف:  اروپایی ها هر مناسبتی را جشن می گیرند. از مراسم تاریخی مهم مانند هفته مقدس در سویل و      مراسم مدرن مانند جشنواره موسیقی پیشرفته (sonar) در بارسلونا گرفته تا موارد خنده داری مثل فستیوال غلتاندن و دنبال کردن پنیر در تپه کوپر در روستای بروک ورث انگلیس. شما می توانید در طول سفر خود به اروپا فستیوال های مختلفی فیلم ، کمدی، غذا ، نوشیدنی و ... را تجربه نمایید.

8-مهمان نوازی: برای اغلب اروپایی ها، مهمان نوازی روشی برای زندگی کردن است. فرقی نمی کند که به کدام نقطه سفر نمایید مطمئن باشید که با آغوش باز به شما خوشامدگویی خواهد شد. با صرف نوشیدنی در کافه های محلی و در میان ساکنین بومی، مهمان نوازی اروپایی را به خوبی تجربه خواهید نمود.

9-ایجاد اشتغال: حدود 1.1% از مردمان اروپا در صنعت جهانگردی مشغول به کار می باشند و این یعنی 7.4 میلیون شغل! بنابراین شما با خرید یک بلوز، صرف غذا، سوار شدن در اتوبوس و اقامت در اروپا می توانید به اقتصاد کمک نمایید.

10-همسفر خوب: برای بازدید از جاذبه های دیدنی ، صرف غذا در رستوران های معتبر و باکیفیت ، گاهی از جاذبه های طبیعی و یا جشنواره گشت در طبیعت و آگاهی از فستیوال ها ، راهنمای تور های اروپایی بهترین همسفر شماست.

خواندن 951 دفعه