مجموعه دیزنی لند پاریس Disneyland Paris

مجموعه دیزنی لند پاریس Disneyland Paris

در منطقه مارن لوله Marne-la-Vallee، جایی در 32 کیلومتری شرق پاریس، دیزنی لند پاریس، قرار گرفته است. این مجموعه، پر بازدیدترین شهربازی در اروپا بوده که توسط کمپانی والت دیزنی ساخته شده است.

دیزنی لند پاریس از 2 پارک اصلی یعنی پارک دیزنی لند Disneyland Park و پارک والت دیزنی استودیو Walt Disney Studios Park ، تعداد زیادی هتل، مرکز تجاری، رستوران، زمین گلف و ... تشکیل شده است.

پارک دیزنی لند در سال 1992 گشایش یافت و پارک والت دیزنی چند سال بعد یعنی در سال 2002 به روی علاقمندان گشوده شد.

ممکن است به نظر برسد دیزنی لند پاریس تنها مناسب گروه سنی کودکان و نوجوانان است، اما در اصل برای هر گروه سنی، وسایل و سرگرمی های مخصوص دارد.

 

dis1

از جادوی قلعه زیبای خفته که مرکز اصلی پارک دیزنی لند است تا مجموعه تفریحی غرب وحشی Wild West ، دنیایی از ماجراجویی و تخیل در پارک دیزنی لند وجود دارد. این پارک از 5 قسمت اصلی تشکیل شده که در هر کدام تعداد زیادی وسیله بازی و سرگرمی وجود دارد. در این پارک با شخصیت های کارتونی مانند میکی ماوس، سیندرلا و ... هم قدم می شوید، شاهد رژه های خیابانی بوده، سوار بر کشتی دزدان دریایی شده یا وارد سفینه فضایی می شوید. آتش بازی فراموش نشدنی و رقص نور زیبا در کنار قلعه زیبای خفته، نمایشی شگفت آور است که نباید از دست بدهید. برخی از محبوب ترین جاذبه های این پارک به شرح زیر هستند.

 

Alice’s Curious Labyrinth: این مجموعه یا مسیر پر پیچ و خم، بر اساس داستان آلیس در سرزمین عجایب شکل گرفته و از 2 قسمت اصلی تشکیل شده است.

 

dis2

 

Big Thunder Mountain: شامل ترن سحر آمیزی است که در قلب کوه افسانه ای به حرکت در می آید و مسیر بسیار مهیجی را با آن طی خواهید کرد.

 

Big Thunder Mountain Railroad Magic Kingdom

 

It’s a small world: در این مجموعه تفریحی آبی، کودکان سوار بر قایقی موزیکال شده و با آن به اکتشاف دنیای کوچک رنگی می روند.

 

dis6 

 

Buzz Lightyear Laser Blast: شخصیت محبوب باز در داستان اسباب بازی ها، تم اصلی این مجموعه تفریحی است که نباید از دست بدهید.

 

dis4

 

Indiana Jones and the Temple of Peril: واگن هایی که بر روی ریل حرکت می کنند و مدام داخل و خارج تاریکی و جنگل سحرآمیز می شوند.

 

dis5

 

 

در پارک والت دیزنی Walt Disney Studios Park  نیز رازهای پشت صحنه های فیلم دیزنی را کشف خواهید کرد. این مجموعه با هدف نشان دادن نحوه تولید فیلم ها ساخته شد. برخی از جاذبه های این پارک به شرح زیر است.

 

Flying Carpets Over Agrabah : وسیله بازی چرخشی بصورت فرش جادویی است که افراد سوار آن می شوند.

 

dis7

 

Crush’s Coaster: ترن هوایی است مرتبط با فیلم پیدا کردن نمو، در این مجموعه تفریحی، سوار بر لاک پشتی شده و از بین صحنه های خاطره انگیز فیلم عبور می کنید.

 

dis8

 

Cars Quarter Roues Rallye: ماشین های بازی که افراد سوار آن می شوند و در زمین یا پیست خاکی به تفریح می پردازند.

 

dis9

 

Art of Disney Animation: در این مجموعه در مورد تولد و تولید فیلم های والت دیزنی یاد می گیرید.

 

dis10

 

Ratatouille: این قسمت مرتبط با انیمیشن راتاتویی یا موش سر آشپز است. رستورانی با همان سبک فیلم نیز در این مجموعه وجود دارد.

 

dis11

 

نحوه دسترسی به دیزنی لند پارک:

از طریق ترن و ماشین امکان پذیر است. ایستگاه ترن مارن لوله در فاصله 2 دقیقه ای تا دیزنی پارک قرار دارد.

 

ساعت سرویس دهی:

پارک دیزنی لند از 10 صبح الی 23 شب و پارک والت دیزنی از ساعت 10 صبح الی 19 شب باز می باشد.

 

بلیط ورودی:

برای کودکان زیر 3 سال نیازی به تهیه بلیط نمی باشد. 3 تیپ بلیط ورودی برای این مجموعه وجود دارد.

MINI از 61 دلار برای بزرگسالان و 55 دلار برای کودکان (3 تا 11 سال)

MAGIC از 79 دلار برای بزرگسالان و 72 دلار برای کودکان (3 تا 11 سال)

SUPER MAGIC از 91 دلار برای بزرگسالان و 83 دلار برای کودکان (3 تا 11 سال)

 

نکاتی که بهتر است بدانید:

-        داخل مجموعه محل های مخصوص برای تبدیل ارز وجود دارد.

-        برای افراد ناتوان و معلول خدمات مختلفی موجود می باشد.

-    برای مدیریت زمان و جلوگیری از اتلاف وقت در صف های طولانی، امکان استفاده از FASTPASS برای برخی از تفریحات و وسایل سرگرمی، مهیا است. FASTPASS سرویسی رایگان است که بر روی این کارت، زمان استفاده از بازی مشخص شده و شما می توانید در زمان مقرر به محل مربوطه بروید.

-        داخل پارک رستوران های متنوع متناسب با سطح بودجه مختلف وجود دارد، اما می توانید غذا با خود همراه ببرید و یا وسایل مخصوص پیک نیک برده و در محل مخصوص پیک نیک، مستقر شوید.

 

317807-travel

 

 Disneyland-Paris-346

 

DisneylandParis-TuesdayisaGuestStarDay-JoyandSadness

 

n017708 2050jan01 princess-pavilion-cinderela-belle-aurore 16-9

 

آژانس مسافرتی شهر فرنگ مجری مستقیم و کارگزار تورهای ترکیه، تور تایلند، تور ارمنستان، تور گرجستان، تور روسیه، تور دبی،  تور مالزی و ... می باشد. کارشناسان مجرب ما با ارائه بهترین راهنمایی و  مناسب ترین قیمتها، سفری به یادماندنی برای شما به ارمغان خواهند آورد. 

 

تلفن تماس: 22060840

 

خواندن 6329 دفعه