دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 14:56

چرا برای یکبار هم که شده باید به مالدیو سفر کرد؟

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

چرا برای یکبار هم که شده باید به مالدیو سفر کرد؟

مالدیو یکی از کوچکترین کشورهای جهان و کوچکترین کشور در قاره آسیا است. مجمع الجزایر مالدیو از 1192 جزیره تشکیل شده است. آب های مالدیو مأمن شماری از گونه های دریایی است و سواحل سپید شنی آن، شهره در جهان است.

 

male1

 

متاسفانه به دلیل تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین، سطح آب دریا افزایش یافته و در نتیجه آن مالدیو در خطر ناپدید شدن است، البته این امر به این زودی ها اتفاق نخواهد افتاد.

فرهنگ این کشور تحت تاثیر هند و روی آوردن به اسلام در قرن 12 میلادی بوده است. از دهه 70 میلادی، صنعت توریسم در این منطقه، گسترش یافته و مالدیو تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری گرمسیری شد. اگر نسبت به سفر و سیاحت در این جزایر بکر هنوز تردید دارید، شما را با گوشه ای از خصوصیات ویژه این منطقه آشنا می کنیم.

 

- استراحت ناب

بازدیدکنندگان مالدیو در محلی آرام، دنج و به دور از هیاهوی شهری، اقامت می کنند. اینجا خانه ای است بدون اخبار و بدون کفش پا برهنه بر روی ساحل.

 

male2

 

- آب های کریستالی

هیچ جا در جهان نیست که دریای آن زلال تر و آبی تر از آب های مالدیو باشد.

 

 

- سواحل شن های سفید

سواحل مالدیو ابریشمی و طولانی هستند. پس کفش های خود را در بیاورید و روی شن های سپید قدم بزنید.

 

- آب و هوا

با دمای هوای 26 تا 30 درجه سلسیوس، هیچ موقع نا امید نمی شوید.

 

- ورزش و تفریحات آبی جدید

اسکی روی آب، پاراسل، موج سواری با کایت، کایاک سواری (قایق پارویی) و بسیاری از تفریحات آبی دیگر را در مالدیو به راحتی و ایمن می توانید تجربه کنید.

 

- دنیای دیدنی زیر آب

دیدن مالدیو بدون کشف دنیای زیر آب آن، کامل نخواهد بود. مالدیو یکی از بهترین مناطق برای غواصی است. محیط های آبی متنوعی از صخره های مرجانی کم عمق گرفته تا غارهای آبی در آب های مالدیو موجود است و در نتیجه امکان هر سطحی از غواصی وجود دارد. علاوه بر غواصی، امکان استفاده از تجهیزات ساده زیر آبی و اسنورکلینگ مهیا است.  

   

male9

 

 

- صرف غذا، کنار ساحل و زیر نور شمع   

یکی از بهترین و رمانتیک ترین تجربه هایی که در مالدیو می توانید داشته باشید، غذا خوردن بر روی ساحل و با نور شمع است. 

 

 male6

 

- هر صبح بیدار شدن با منظره زیبای طلوع آفتاب

با توجه به اینکه ویلاها و اقامتگاه ها اکثرا در کنار ساحل و دریا قرار دارند، مناظر دل انگیز از دریا و طلوع خورشید، روز شما را می سازند.

 

male7

 

- دوش گرفتن در هوای آزاد

طراحی برخی ویلاها و اتاق ها به گونه ای است که وان و دوش در فضای آزاد وجود دارد.

 

- مردمان مالدیو

مسافران مالدیو می توانند از همراهی با مردمان مهمان نواز محلی لذت ببرند. البته توجه داشته باشید که مردم مالدیو مسلمان هستند پس به فرهنگ و مذهب شان احترام بگذارید. حتی ممکن است به ماهیگیری دعوت شوید.

 

- غذاهای دریایی

در مالدیو، همیشه و همه جا می توانید غذاهای دریایی تازه و خوشمزه را پیدا کنید.

 

- ویزا لازم نیست!

برای سفر تفریحی به مالدیو، نیاز به ویزا ندارید.

 

- استراحت بر روی ننو (تور خواب)

ننوها یکی از بهترین محل ها برای استراحت و چرت بعد از ظهر هستند.

 

male3

 

- غروب های خورشید دلفریب

مالدیو به غروب خورشید زیبا و دیدنی اش مشهور است. از تماشای غروب خورشید در ویلای خصوص خود و یا کنار ساحل و یا بر روی کشتی تفریحی، لذت ببرید.

 

- پرواز با هواپیمای آب نشین Seaplanes

نظرتان در مورد هواپیما سواری چیست؟ هواپیماهای آب نشین امکان فرود و برخاستن از روی آب را دارند. این هواپیماها و قایق ها تنها وسایل حمل و نقل بین جزایر مالدیو است. تراسنفر برخی از تورهای مالدیو، با استفاده از این هواپیماها صورت می گیرد. پس اگر دوست دار همچین تجربه ای هستید، در هنگام رزرو تور مالدیو، این موضوع را مطرح کنید.

 

male5

 

male8

 

male4

 

 

 

خواندن 849 دفعه