سفر به شهر هیجان انگیز بانکوک

سفر به شهر هیجان انگیز بانکوک

بانکوک یا به عبارت دیگر بانگکوک پایتخت کشور تایلند است که با داشتن جمعیتی در حدود ده میلیون نفر، در کرانه رود چائوپرایا قرار گرفته است. نام اصلی این شهر " گرونگتپ " به معنی فرشته ها می باشد که البته در قدیم یدفا چولالوکه بوده است که در کتابهای گینس بخاطر طولانی بودن نام آن ثبت گردیده است.

 

 BKK4

 

بانکوک شهر معابد زیبا و کاخ های پادشاهی مجلل ، مراکز خرید بیشمار و رستوران های متعدد است. شهری پرجنب و جوش با آسمان خراش های بلند و البته پرترافیک . زیباییهای بانکوک آنقدر بیشمار است که اقامتی طولانی جهت مشاهده همه آنها لازم است.

در اولین قدم پس از خروج از هواپیما فرودگاه بین المللی مدرن شهر جلوه نمایی می کند. در ادامه محو آسمان خراش های زیبای شهر می شوید و رستوران های فراوان که هرگونه ذائقه ای را پاسخ گو هستند. اما همه این موارد را در ایران نیز می توان یافت.

ویژگی خاص این شهر در بخشی از حمل و نقل است که در کشور ما یافت نمی شود مانند توک توک و ترن هوایی. توک توک موتورهای سه چرخه ای هستند که اگر علاقه مند به گردشی متفاوت و سنتی هستید تجربه استفاده از آنها را از دست ندهید. و اما وسیله مدرن حمل و نقل در بانکوک ترن هوایی است که با استفاده از آن می توانید از ترافیک خیابان های بانکوک فرار کنید. راه فرار بعدی نیز استفاده از موتور سیکلت هاست که رانندگان آنها با جلیقه های رنگی مشخص شده اند. اتوبوس ، مینی بوس و تاکسی نیز روش های دیگر حمل و نقلند . از هر کدام از این وسایل می توانید جهت رسیدن به جاذبه های دیدنی شهر بهره برید.

 

BKK2

 

دیدنیهای بانکوک بیشمار است پس اقامتی طولانی را جهت بازدید از آنها در نظر داشته باشید. از جمله آن ها می توان از مجموعه کاخ پادشاهی ، مجسمه بودای زمردین در معبد وات پراکائو ، بازار شناور روی آب در 80 کیلومتری غرب شهر ، باغ رز در 32 کیلومتری غرب ، مزرعه تمساح ها در 30 کیلومتری غرب ، شهر تاریخی آیوتایا در 75 کیلومتری شمال و باغ جهنم اعجاب آور وانگ سالنک سوک در 100 کیلومتری جنوب شرقی شهر نام برد. رودخانه چائوپرایا ، دنیای سافاری، معبد بودای خوابیده و ... را نیز به این لیست بیافزایید. هر کدام از این جاذبه ها ساعت ها شما را مفتون خویش خواهد کرد.

 

 

وجود مراکز خرید مختلف بانکوک آن را تبدیل به مقصدی مناسب برای مسافرت می نماید اما بهتر است بدانید چه جنسی را از کجا بخرید تا هزینه بالایی را برای شما به همراه نداشته باشد . از جمله مراکز خرید بانکوک می توان از پلاتینیوم ، سنترال ورلد، سیام پاراگون، MBK،  ترمینال 21 و سیام سنتر نام برد.

 

 

اگرچه که همه آنچه که گفتیم انگیزه ای کافی را برای سفر به بانکوک ایجاد می کند اما در کنار آن آشنایی با آداب و رسوم مردم این سرزمین مانند وای که سبک احوال پرسی آنهاست و تجربه چشیدن خوراک های محلی مانند تام یام گونگ، سوپ رشته، سوم تام و ... نیز اشتیاق شما را دوچندان می نماید. شهر زیبای بانکوک واقعا ارزش دیدن را دارد پس در برنامه سفرهای خود، آن را فراموش نکنید.

 

BKK5

خواندن 2766 دفعه