تور سریلانکا

تور سریلانکا

  • 7 شب و 8 روز
  • شروع قیمت: 430 دلار + هزینه پرواز
  • عمان - ایرعربیا - قطری
  • زمستان 98

 

شهر فرنگ مجری مستقیم تور سریلانکا | تور سریلانکا | تور سریلانکا نوروز 99 | تور سریلانکا زمستان 98 | تور سریلانکا بهار 99 

 

راهنمای سفر به سریلانکا

سریلانکا جزیره ای گرمسیری در اقیانوس هند و جنوب آسیا می باشد. پایتخت تجاری سریلانکا، شهر کلمبو است که در حقیقت بزرگترین شهر آن نیز به حساب می آید. تاریخ سریلانکا به 3 هزار سال قبل باز می گردد و نشان دهنده تاریخ غنی آن است. 70 درصد مردمان این جمهوری، بودایی هستند.

امروزه، شهرهای کلمبو Colombo و بنتوتا Bentota جزو مقاصد توریستی و گردشگری سریلانکا شده اند. فاصله بین بنتوتا و کلمبو حدودا 59 کیلومتر است.

کلمبو در ساحل غربی سریلانکا واقع شده و برخی آثار تاریخی و پارک کناره اقیانوس Galle Face Green در این شهر هستند.

بنتوتا در ناحیه گاله Galle استان جنوبی سریلانکا و در فاصله 65 کیلومتری از جنوب کلمبو قرار دارد. این شهر برای ورزش های آبی، محصولات خرما، زادآوری برخی مهمترین گونه های حیوانی مانند لاک پشت و ... معروف می باشد.

اطلاعات کلی درباره سریلانکا

زبان رسمی سریلانکا: سینهالا و تامیل، انگلیسی نیز در سیستم آموزشی سریلانکا جایگاه معتبری دارد.

واحد پول: روپیه سریلانکا Rs

اختلاف ساعت با تهران: 2 ساعت جلوتر می باشد.

آب و هوای سریلانکا

به طور کلی آب و هوای سریلانکا گرم و گرمسیری است. میانگین دمای سالیانه سریلانکا از 28 تا 31 درجه متغیر است. اختلاف دمای شب و روز ممکن است در برخی مواقع سال به 14 درجخ هم برسد. بیشتر بخش های شرقی، جنوبی و شمالی سریلانکا جزو منطقه خشک سریلانکا به حساب آمده و بارندگی سالیانه 1200 تا 1900 میلیمتر را تجربه می کنند.

دمای هوای کلمبو از ماه مارس تا آوریل حدود 31 درجه بوده و تغییر دما و آب وهوایی زیادی ندارد. اما طی ماه های آگوست تا حدودا ژانویه، بیشترین بارندگی های سنگین را خواهد داشت.

بهترین زمان سفر به سریلانکا

بهترین زمان برای بازدید سواحل غربی و جنوبی سریلانکا و ارتفاعات، از ماه دسامبر تا مارس است، در حالی که بهترین زمان رفتن به ساحل شرقی، ماه آوریل تا سپتامبر است.

راه های دسترسی به سریلانکا

برای رسیدن به سریلانکا، معمولا پرواز به فرودگاه بین المللی شهر کلمبو (پایتخت سریلانکا) صورت می گیرد. این فرودگاه در 15 کیلومتری جنوب کلمبو است.

حمل و نقل در سریلانکا

پروازهای داخلی در سریلانکا محدود هستند و بجای آن سیستم حمل و نقل عمومی و زمینی آن بسیار توسعه یافته است.

قطار: علی رغم اینکه سرعت قطارهای سریلانکا آهسته است اما جابجایی با قطار کمی بهتر از اتوبوس است. تقریبا هزینه اتوبوس و قطار با هم برابر است. مناظر بسیار چشم نوازی در مسیرهای kandy-Ella، Nuwaea- Eliya، Colombo-Candy و Colombo-Galle وجود دارند.

اتوبوس: کلا 2 نوع اتوبوس در سریلانکا وجود دارد: عمومی CTB و اتوبوس های بخش خصوصی. کرایه این 2 نوع اتوبوس ارزان و تقریبا برابر هم است. اگر بخواهید چمدان های خود را هم داخل اتوبوس ببرید، باید بلیط بار تهیه کنید.

تاکسی: کرایه تاکسی نیز از 60 تا 100 روپیه به ازای هر کیلومتر، متغیر است. به طور مثال کرایه تاکسی در کلمبو برای مسیر 10 کیلومتری، حدودا 560 روپیه می شود. برای مسیرهای کوتاه تاکسی های Tuk-Tuk بهترین انتخاب و تجربه ای جدید خواهند بود.

کرایه ماشین: شاید بهترین و راحتترین روش گشت و گذار در سریلانکا، کرایه ماشین (با راننده یا بدون راننده) باشد. به طور میانگین قیمت کرایه روزانه اتومبیل، 30 دلار است. این قیمت بر حسب نوع ماشین می تواند متغیر باشد.

چقدر پول همراه ببریم؟

پول مورد نیاز با توجه به هزینه هایی مانند غذا، کرایه و ... متغیر و بطور تقریبی چیزی حدود 1000 روپیه (روزانه) می شود.

محل اقامت در شهرهای سریلانکا

در سریلانکا با توجه به بودجه های مختلف، هتل ها و ریزورت های مختلفی وجود دارند. برخی هتل ها در کناره دریا و یا در دل جنگل هستند.

جاذبه های سریلانکا

سواحل تماشایی، ویرانه های برخی آثار باستانی، مردمان مهمان نواز، کلونی فیل ها، چای معروف، تفریحات مهیج و ... جزو جاذبه های سریلانکا هستند.

Ella: دهکده کوهستانی کوچک و آرام الا

Sigiriya: قلعه باستانی در نزدیکی شهر Dambulla در استان مرکزی سریلانکا

پارک ملی یالا Yala National Park: منطقه جنگلی عظیم در کنار اقیانوس هند و جنوب شرقی سریلانکا که مجموعه بی نظیری از گونه های جانوری مانند فیل، پلنگ، پرنده و ... را در خود جای داده است.

Dambulla Cave temple: یا معبد طلایی جزو میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و در 148 کیلومتری کلمبو قرار دارد. این مجموعه متشکل از مجسمه های بزرگ و زیبا، 150 مجسمه بودا و محیطی آرامش بخش است.

Pinnawala Elephant Orphanage: این منطقه در 13 کیلومتری شهر Kegalle بوده و تعداد زیادی فیل و بچه های آن ها در آن وجود دارد.

Polonnaruwa: شهری باستانی شامل خرابه های پولونا، شامل معابد، مجسمه و ...

جاذبه های شهر کلمبو:

Galle Face Green

موزه ملی National museum

Viharamahadevi Park

Old City Hall و ...

جاذبه های بنتوتا:

Brief Garden

مرکز تکثیر لاک پشت

Cinnamon Island

Galapata Vihara

Ambalangoda

Moragalla

Diyakawa Water Sports Centre

Madu Ganga River Safari و ...

برخی مهمترین مراکز خرید کلمبو:

Colombo City Centre

Crescat Boulevard Mall

Marino Mall

Azarya

و ...

در ماه آوریل، سریلانکایی ها سال جدید بودا و هندو را جشن می گیرند. فستیوال Esala Perahera نماد بودا بوده و شامل رقص، فیل های الوان شده و ... می باشد. این رویداد در ماه جولای و آگوست و در شهر کندی برگزار می شود.

پس اگر می خواهید به این جواهر کوچک سفر کنید، لیستی از مقصدهای مورد نظر خود را آماده کرده، چمدان ببندید و با تور سریلانکا رهسپار شوید.

 

معرفی هتلهای سریلانکا: 

هتل تارویا کالاتورا سریلانکا  هتل ریو بنتوتا سریلانکا  هتل هریتانس آهونگالا بنتوتا 
هتل سینامون گرند کلمبو  هتل ایدن ریزوت بنتوتا سریلانکا