تور تایلند رزرواسیون آنلاین هتل های جهان
تور تایلند
دوشنبه 26 آذر 1397
Dec 17 2018
یکشنبه, 01 آذر 1394 ساعت 20:35

تور استانبول - قصر توپ کاپی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تور استانبول - قصر توپ کاپی: کاخ توپ کاپی واقع در استانبول یکی از زیبا ترین مکان هایی می باشد که شما در تور استانبول می توانید ببینید. این کاخ در محل اتصال تنگه بسفر و دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی واقع است. قدمت کاخ توپ کاپی به امپراتوری عثمانی در قرن 15 تا 19 میلادی بر می گردد.

 

این کاخ توسط سلطان محمد فاتح در سال 1453 ساخته شده است. سلطان محمد نیز تا سال 1481 در این کاخ سکونت داشته است. کاخ توپ کاپی دارای باغ های زیبای بسیاری می باشد که همه ی آن ها محل سکونت دولتمردان حکومت عثمانی بوده است. سمت راست کاخ یعنی در جایی که مطبخ ها قرار دارند پر از درخت های سرو است. این محل در حال حاضر نمایشگاه مجموعه های کریستال ، نقره و ظروف چینی مربوط به زمان عثمانی ها می باشد. سمت چپ کاخ حرم سرا ها قرار داشته است. حرم سرا ها محل زندگی فرزندان و همسران پادشاهان بوده است. آن ها در حرم سرا در انزوا زندگی می کردند. از سایر بخش های کاخ می توانیم به سالن اجتماعات ، کتابخانه احمد سوم ، نمایشگاه لوازم شخصی پادشاهان دولت عثمانی و جواهرات زیبا و معروف اشاره کنیم.

 تور ترکیه,کاخ توپ کاپیسی

کتابخانه ی کاخ توپ کاپی دارای دویست هزار سند و هشتاد و شش هزار کتاب می باشد. این کتابخانه با بیست سالن که همه ی آن ها دارای شاهکار های زیبای تاریخی هستند جزء بزرگ ترین موزه های دنیا محسوب می شود. 
بعد از فتح استانبول در سال 1453 به وسیله ی فاتح سلطان محمد ، اولین کاخ در میدان بایزید استامبول برای فاتح سلطان محمد ساخته شد. میدان بایزید اکنون به دانشگاه استانبول تبدیل شده است. دومین کاخ فاتح سلطان محمد همین کاخ توپ کاپی به مساحت 82 هزار متر مربع می باشد.
کاخ توپ کاپی دارای سه دروازه است. باب السعاده ، باب همایون و باب الاسلام نام این دروازه ها می باشد.


اگر به قصد بازدید از موزه ها به تور استانبول می روید ، موزه های کاخ توپ کاپی بسیار عالی می باشند. این موزه ها دارای پوشاک سلاطین ، آثار ارزشمند کاخ های سلطنتی مانند تخت نادر شاه و تابلو های زیبای نقاشی و مینیاتور های شاهنامه فردوسی و جواهرات گران بها می باشند.
امروزه کاخ توپ کاپی یا قصر توپقاپی به موزه تبدیل شده است و از جذاب ترین جاذبه های توریستی تور استانبول به شما می رود. این کاخ در سال 1985 میلادی در لیست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.
شما در تور استانبول می توانید همه روزه به جز سه شنبه ها از کاخ توپ کاپی بازدید کنید.

تعداد بازدید: 2228 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.