تور تایلند رزرواسیون آنلاین هتل های جهان
تور تایلند
يكشنبه 25 آذر 1397
Dec 16 2018
پنج شنبه, 13 اسفند 1394 ساعت 05:32

درباره سامویی تایلند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

درباره سامویی تایلند: 

 

سواحل ساموئی:

جزیره ساموئی با داشتن زیبا ترین سواحل، بیشترین طرفدار را جذب کرده است، آب خلیج تایلند زلال و شن های ساحلش سپید و لطیف هستند و هر زمان که ماه کامل در آسمان ساموئی میدرخشد، تمام جزیره شب را تا صبح جشن می گیرد.اما تمام سواحل از امکانات و شرایط یکسانی برخوردار نیستند. اینجا مقالیست تا برخی از نامی ترین سواحل ساموئی را برشمریم.

برای اولین مسافرتتان به جزیره ساموئی ، قدم اول انتخاب ساحل مناسب است.

برنامه ریزی برای اولین مسافرت به جزیره ساموئی و انتخاب محل اسکان بدون داشتن اطلاعات کامل و درست می تواند دلهره آور باشد. اگر درست اطلاعات جمع آوری کنید می توانید ساحلی کاملا باب طبعتان پیدا کرده و هر چه نیاز دارید در دسترستان باشد اما اتنخاب اشتباه می تواند تعطیلات با ارزش شما را به فاجعه تبدیل کند. فقط تصور کنید برای جشن و شب زنده داری ماه کامل به ساموئی سفر میکنید اما تنها شب زندگانی را که میابید، حیات وحش جزیره است!

هر ساحل جزیره ساموئی امکانات متفاوتی را عرضه می کنند، ساحلی فقط جشن و مهمانی، ساحل دیگر آرامش بخش و جدا شده از شلوغی، ساحلی پر از عناصر سنتی محلی دیگر مدرن و پر از تفریحات دریایی و گاهی فقط پهنه ای بلند از ساحل بکر و صدای آرامش بخش امواج بدور از هر مصنوعات. در اینجا به شما کمک میکنیم با سواحل ساموئی بیشتر آشنا شده و بهترین انتخاب را به انجام برسانید.

ساحل چاونگ:

در شمالی ترین گوشه ی جزیره ساموئی، با فاصله کمی از فرودگاه، ساحل چاونگ بزرگ ترین و زنده ترین قسمت جزیره ساموئی است. ساحل چاونگ به خاطر شب زنده داری ها، جشن های کنار ساحل، هتل هایی با رتبه بندی عالی، فعالیت ها ،جذابیت ها، رستوران ها، بزرگ ترین مرکز تجاری جزیره ساموئی، در بین مسافران شناخته شده است. خود ساحل چاونگ به خاطر ساحل سپید، دریای زلال نیلی و جنبش درختان نخل در نسیم دلنواز دریا در کنار شمار زیادی هتل لوکس در نظر تعداد زیادی از افراد مانند بهشت کوچکی روی زمین است.مسافرانی که به جشن ها علاقه مند هستند، مسافرانی که ساحل شلوغ و زنده را می پسندند، مسافرانی که همه چیز را در یک مکان میخواهند،زوج ها و جوانان. از جمله افرادی هستند که ساحل چاونگ را انتخاب می کنند.مزایا ساحل چاونگ شامل: حجم عظیمی از جشن های شبانه، غذا خوری ها، و مراکز خرید، هتل های فراوان در همه ی رنج های قیمتی، وجود هتل های مختلف درست در ساحل، فاصله اندک تا فرودگاه می باشد.معایب ساحل چاونگ:در فصول مناسب شلوغ می شود وبه خاطر مرکزیت از اولین ساعات روز شهر پر سرو صدا می شود.

10 جذابیت برتر ساحل چاونگ:

1.ساحل چاونگ: ساحل چاونگ مشهورترین و پر طرفدار ترین ساحل جزیره ساموئی است و همچنین بلند ترین نوار ساحلی را در کل جزیره دارد که شامل هفت کیلومتر ساحل با شن های سپید و آب زلال است. جزیره ساموئی از ساحل چاونگ به توسعه صنعت گردشگری خود پرداخت و به همین دلیل این ساحل نقطه  شروع و توسعه یافته ترین و پرطرفدار ترین ساحل در جزیره است. ساحل چاونگ از یک ساحل حلالی پنج کیلومتری شنی و دو دماغه سنگی از ریف مرجانی و جزیره ای کوچکدر شمال، تشکیل شده است. ساحل چاونگ محل مناسبی برای شنا، همه ی ورزش های آبی از جمله غواصی است، در دو فصل تابستان و زمستان مملو از جهانگردانی می شود که به دنبال خورشید درخشان و گرم هستند. ساحل چاونگ آرامش بخش ترین ساحل جزیره نیست اما هر کس میتواند چند متری فضای آرام برای حمام آفتاب ،یک نوشینی خنک همراه با ماساژ برای لذت بردن از تعطیلات خود داشته باشد.

2.کلوپ شبانه سوی رگی: کلوپ شبانه سوی رگی ساحل چاونگ در ساموئی یکی از دو مرکز تجمع  بزرگ ساحل است که در نوار ساحلی مجاور دریاچه چاونگ واقع شده است و 500 متر از فضای ساحل را اشغال کرده است. این کلوپ شاد ترین کلوپ ساحل چاونگ است و با سابقه ی طولانی در برگزاری جشن ها دارای بهترین دی جی ها و بهترین سیستم های صوتی  است. در کلاب میز بیلیارد انواع نوشیدنی و میان وعده در دسترس میهمانان می باشد.

3.بوکس تایلندی: استادیوم بوکس پچبانچا ساحل چاونگ جزیره ساموئی مرکز موی تای در جزیره سامویی می باشد. موی تا یا بوکس تایلندی ورزش ملی تایلند است و یاد گیری آن بسیار زمان بر و سخت است. استادیوم بوکس پچبانچا در کلوپ سوی رگا واقع شده و سالن بزرگ آن می تواند تا 1500نفر تماشاچی را در خود جای دهد. مسابقات هر هفته روزهای زوج ساعت 21 برگزار می شوند.

4.نمایش مولن روژ: نمایش مولن روژدر ساحل چاونگ جزیره ساموئی مشهور ترین نمایش این ساحل است. هر شب در سه سانس 20.00 ، 21.30 و23.00 نمایش های شادی را برای مسافران اجرا می کند.بالغ بر 20 هنرمند در این نمایشها فعالیت دارند که شامل خوانندها و بازیگران با لباس های دیدنی و متفاوت می شوند.اجراهای اول شب ملایم تر و مناسب خوانواده ها و نمایش های آخر شب بیشتر باب میل جوانان است. آهنگ های مناسب انواع ملیت ها، لباس های زیبا و رنگارنگ، نور پردازی و صدای عالی عناصر موفقیت این نمایش شبانه می باشند.

5.کلوپ فوتبال-گلف ساموئی: بازی فوتبال-گلف یک بازی جدید و هیجان انگیز است که جای خود را کم م در گوشه و کنار جهان باز میکند. ایده ی آن بسیار ساده است، تلفیق گلف و فوتبال، به این صورت که بازی کنان باید با فوتبال بازی کردن توپ ها را در سوراخ هایی به اندازه توپ فوتبال جای دهند.و البته فقط اجازه استفاده از پا را دارند.این بازی را میتوان گروهی انجام داد و به مدت 60 دقیقه تفریح و خنده را برای بازی کنان به ارمغان می آورد. در این بازی هم مانند گلف انواع زمین ها با سختی های متفاوت وجود دارد و در طول مسیر در صورت گل کردن توپ در چاله ی11 و 18 نوشیدنی رایگان و در انتها یک جا کلیدی به رسم یاد بود با خود به خانه خواهید برد. ساعت کار هر روز از 9.00 تا 18.30.

6. معبد وات خاوهاژوک: این معبد اثر جای پای بودا وجود دارد، که در جزیره ی دیگری وجود ندارد پس جزو مکانهاییست که نمی شود به راحتی از آن گذشت چون یک اثر مقدس از بوداست. معبد شامل یک گنبد طلایی و کلکسیونی از مجسمه های زیباست و مانند همه ی معابد تایلند محل آرامیست که می توان در آن چند ساعتی از همه ی صدا ها و شلوغی دور بود. معبد وات خاوهاژوک در بالای په ای با 90 متر ارتفاع است که از آن بالا چشم انداز زیبایی در اتظار شماست کافیست چند لحظه در لبه ی تپه استراحت کنید؛ فرود گاه، هواپیما های در حال فرود یا پرواز، جزیره پنگان، جزیره تااو، جزیره سام، جزیره لوم نوی، جزیره تااو پون، جزیره فان جایی که مجسمه ی بودای بزرگ قرار دارد، خود بودای بزرگ ، یک غروب زیبا و بسیاری دیدنی های دیگر از آنجا کاملا مشخص است. ساعت کار معبد وات خاوهاژوک از 8.00 تا 18.30 میباشد.

7.باشگاه گلف دیوانه: باشگاه گلف دیوانه محلیست برای بازی گلف کودکان و بزرگ تر ها، که در زمینی تمیز و زیبا واقع شده و دارای کورس های متعدد گلف است مانند انواع مارپیج ها، سر بالایی ها و سرازیری ها تا زدن توپ از میان دهان یک ببر خروشان یا یک کروکودیل. بازی های دیگری مانند بیلیارد و فوتبال دستی، تلویزیون و کافی شاپ برای پدر و مادر ها و کسانی بازی نمیکنند وجود دارد تا همه از گذراندن وقت در باشگاه گلف دیوانه لذت ببرند. کودکان از ساعت 11.00 تا18.00 شامل تخفیف می شوند.

8.بانجی جامپینگ ساموئی: بانجی جامپینگ یکی از فعالیت هاییست که آدرنالین خون و ضربان قلب شما را به شدت افزایش می دهد. سقوط آزاد از بالای منظره ی بهشت ساموئی یکی از شاد ترین تجربه های سفر به ساموئی است. قابل ذکر است که این کلوپ بانجی جامپینگ از زمان آغاز کار خود 100% امنیت داشته وبه بیشتر از 50.000 مشتری راضی سرویس ارائه کرده است. ارتفاع سکوی پرش 50 متر و انواع پرش مانند پرش از پشت، دویدن و پریدن و... مجاز و عمیق ترین استخر شنا در تایلند جنوبی به عمق 3.5 در این کلوپ واقع شده است.

9.کلاس آشپزی تایلندی در ساموئی: آیا دلتان میخواهد وقتی به خانه بر می گردید و با خود سوغات مخصوصی برگردانید و

 مردم را تحت تاثیر قرار دهید؟ نه این موضوع راجع به تی شرت های ارزان و خرده ریز های معمول نیست،  در مورد مهارت آشپزی تایلندی است. کاملا مقرون به صرفه است اگر به کلاس آشپزی تایلندی با قیمت پایین سر بزنید و مهارت تهیه یک غذای جدید و خوش طعم را که در کمترین زمان آماده میشوند ، فرا بگیرید. این کلاس در بزرگترین هتل ساموئی هتل soi colbriاز سال 1999 دوبار در روز در ساعات 11.00 و 16.00 برگزار می شود.

10. باشگاه تیر اندازی ساموئی:  این باشگاه شامل تیر اندازی با طیف وسیعی از سلاح ها میشود از هفت تیر گرفته تا کلت اتوماتیک، شاتگان، کلاشینکف AK47 و تمتم انواع مختلف سلاح که بشود در منطقه یافت. باشگاه تیر اندازی ساموئی توسط تیم حرفه ای اداره و بر آن نظارت کامل می شود و امنیت اولویت این باشگاه تیر اندازی است. طرفداران تیر اندازی در بدو ورود سلاح و هدف مورد نظر خود را انتخاب می کنند و با معلم شخصی خود که وظیفه ی پر کردن تفنگ را نیز دارد به محل تیر اندازی می روند. اگر به حال هوای تیر اندازی و بوی باروت علاقه دارید این باشگاه مطمئن را از دست ندهید. ساعت کار هر روز از 9.00 تا 20.00 می باشد.

ساحل لامای:

این شهر شرقی در شمال ساحل چاونگ قرار گرفته و تا حدی شبیه همسایه خود است اما با ابعادی کوچکتر. ساحل لامای ساموئی درست مانند ساحل چاونگ میزبان شب زنده داری های شاد است و در آن تعداد زیادی رستوران، سرگرمی ها و اقامت گاه های عالی، وجود دارند. ساحل لامای دومین،بزرگترین ساحل جزیره ساموئی است و جذابیت های توریستی منحصر به فردی در این منطقه یافت می شوند.مسافرانی که محدودیت بودجه دارند، خوانواده ها و مسافرانی که به جشن علاقه مند هستند اما شلوغی بیش از حد را نمی پسندند، از جمله کسانی هستند که این ساحل را انتخاب می نمایند. نقاط قوت ساحل لامای: تعداد زیادی محل غذا خوری، شب زنده داری و سرگرمی و نرخ مناسب هتل ها است. نقاط ضعف ساحل لامای عبارت است از:در صورت عدم اقامت در هتل های کنار ساحل دسترسی به هتل دشوار خواهد بود و در ساعات شلوغ روز ترافیک شدید در شهر به وجود می آید.

10 جذابیت برتر ساحل لامای:

1.صخره های هین تا و هین یای ساحل لامای در ساموئی: صخره های هین تا و هین یای به معنی پدر بزرگ و مادر بزرگ، قسمتی از صخرا های ساحل هستند که به صورت طبیعی در اشکال مختلفی دیده میشوند.

2.بازار لامای نایت پلازا ساحل لامای در ساموئی: در مرکز شهر روبه روی رستوران مک دونالد، شما میتوانید بازار لامای نایت پلازا را که نمونه ی کوچک شده بازار پاتپونگ نایت بانکوک است را بیابید. در بازار لامای نایت پلازا بیشتر اجناس لباس های مارک دار جعلی و خورده ریزهای قدیمی یا جدید است. در نگاه اول همه چیز بی کیفیت به نظر می آید اما اگر اهل خرید هستید با کمی گشت و گذار در بازار لامای نایت پلازا می توانید اجناس خوبی با قیمت مناسب پیدا کنید. اجناس بازار بیشتر لباس، کیف و کفش، وسایل و سوغات تزینی و دست ساز محلی و البته جعلی اما با مارک های معروف می باشند. این بازار به شلوغی بازارهای چاونگ نیست و بیشتر مکان مناسبی برای غذا خوردن است. انواع کافه ها و رستورانها در این بازار وجود دارد. روی هم رفته بازار لامای نایت پلازا مکان جالبی برای گشت و گذار است فقط توجه داشته باشید به مترجمتان لبخند بزنید و هرگز جنسی را به قیمت جنس اورجینال تهیه نکنید، مغازه دار از شما توقع چانه زدن دارد. ساعت کاری هرروز از ساعت 17.00.

3. پارک آبی کوکو اسپلش ادونچر ساحل لامای در ساموئی: پارک آبی کوکو اسپلش ادونچر پارک سرگرم کننده ای با 10.000 متر مربع وسعت است که تفریحات متنوعی را برای تمامی افراد خانواده شامل می شود. مهمترین بخش شامل پارک 4 استخر و 7 سرسره آبی می شود. برای کسانی که خواستار هیجان بیشتر هستند، انواع بانجی جامپینگ، ترامپولین، زیپ لاین در انواع مختلف برای سنین متفاوت در پارک تعبیه شده است. بازی در استخر قایق ها و کارتینگ از دیگر سرگرمی های این مجموعه است. قلعه بادی اعضای کوچکتر خانواده را برای ساعت ها سرگرم می کند و نوشیدنی و انواع خوراک در مجموعه در دسترس است. ساعت کاری هر روزه از 10.30 تا 17.30.

4.آکواریوم و نمایش ببر ساموئی: در آکواریوم و نمایش ببر ساموئی شما میتوانید از نزدیک ترین فاصله با حیات زیر آبی آبهای مرجانی آشنا شده و پرندگان رنگارنگ وعجایب حیات وحش زیبا را در یک مجموعه تماشا کنید.این مرکز تفریحی کاملا مناسب خانواده هاست و به اندازه کافی سرگرمی دارد که اعضای کوچکتر خانواده را یک بعد از ظهر کامل مشغول کند. آکواریوم مجموعه شامل بیشتر موجودات آبزی خلیج تایلند است مانند: کوسه ی پرستار، کوسه ی پلنگی، سفره ماهی، گربه ماهی و بسیاری دیگر از گونه های مرجانی می باشد همچنین در این آکواریوم قسمتی وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند به لاکپشت های دریایی غذا بدهند. در قسمت باغ وحش مهمترین برنامه نمایش ببر بنگال و پلنگ است که قدرت و چابکی آن دو را به نمایش میکشد همچنین بازدید کنندگان میتوانند با خرید بلیط اضافه با هر کدام از این دو موجود عکس بگیرند. ساعت کاری هر روز 9.00تا18.00.

5. معبد وات خونارام ساموئی: . معبد وات خونارام آخرین اقامتگاه راهب مومیایی شده ی جزیره ی ساموئی است. این نوعی رسم قدیمی در فرهنگ بوداییست و تایلندیست که بی نیازی از دنیا را در راهب ها نشان میدهد طوری که راهب تصمیم میگیرد در حالتی خاص نشسته و نوع فقط خاصی نوشیدنی را بیاشامد و کم کم در همان حالت مومیایی میشود. این راهب در سال 1973 از دنیا رفته و تا امروز کوچکترین فسادی در جسم مومیایی شده ی او به وجود نیامده است. برای بعضی از بازدید کنندگان ممکن است این صحنه نا خوشایند باشد اما تایلندی ها این حرکت را باعث احترام و مناعت طبع راهب می دانند. گذشته از راهب مومیایی معبد وات خونارام ساموئی نمونه ی شاخص یک معبد بودایی است که مردم محلی روزانه در آنجا خدمت گذاری می کنند و مناجات می کنند. ورود به معبد برای عموم آزاد است.

6. بوکس تایلندی در لامای: مدرسه و سالن مسابقات موی تای در ساحل لامای یکی از دیگر جذابیت های توریستی است. با این حال از این باشگاه کمتر از باشگاه مشابه آن در ساحل چاونگ استقبال شده است. مسابقات هر شنبه ساعت 21.00 برگزار می شود.برای کسانی که علاقه دارند محل پیدایش این ورزش را ببینند یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های  موی تای در ساحل لامای واقع شده که تاریخ مفصلی از پیدایش این ورزش بازگو می کند.

7.سنگهای روی هم ایستاده ِساحل لامای در ساموئی: سنگهای روی هم ایستاده ِساحل لامای روی تپه ای در ارتفاعات ساحل لامای واقع شده است. در واقع باید با مقداری سختی خود را به این پدیده ی طبیعی نادر برسانید اما چشم انداز فوق العاده ی این بلندی ارزش این تلاش را دارد. این شیب تند گلی را باید یا با دوچرخه های مخصوص یا با ماشین و یا تحت شرایط خاص پیاده طی کرد. پیاده روی 20 دقیقه به طول می انجامد اما سراسر مسیر ایستگاه هایی برای رفع خستگی وجود دارد.

8. معبد پاگودا خاو چدی ساحل لامای در ساموئی: این بنا در واقع گنبدی طلای به سبک سیریوی جایا، شهری در اندونزی، واقع در بالای تپه لایم است. و از بالای این تپه می توان اقصی نقاط سرزمین اصلی را از بالا مشاهده کرد. این مکان بیشک زیبا ترین غروب را در کل جزیره ساموئی دارد. با ادقام کمی سواری ماشین ای تی وی و شنا،می توانید یک روز لذت بخش را دور از هیاهوی توریست ها بگذرانید و در نوک تپه  بنشینید و زیباترین غروب آفتاب را تماشا کنید.

9.هوآ تانون ساموئی: هوآ تانون منطقه ای از ساحل نامیده میشود که آخرین باز ماندگان صنعت ماهیگیری قدیمی ساموئی آنجا یافت میشوند و در کنار آن دهکده ی مسلمانان وجود دارد که با گذری از آن میتوان مشاهده کرد زندگی مردم جزیره قبل از هجوم توریست ها چگونه بوده است. ماهیگیران به سبک دلربایی قایق های خود را نقاشی کرده اند، درست مانند مغازه های ماهی فروشیشان؛ همچنین تعداد کمی رستوران دریایی در ساحل وجود دارد که در آنها طعم واقعی غذای مردم ساموئی را با کمترین قیمت ممکن می توان امتحان کرد.

10. لیم سور پاگودا ساموئی: لیم سور پاگودا ساختمان مذهبیی به سبک چینی است که در شمالی ترین لبه ی جزیره ساموئی قرار دارد؛ یک ساختمان طلایی که در زیر نور خورشید می درخشد و زیبایی حیرت انگیزی در کنار رنگ آبی آسمان به نمایش می گذارد. ورودی این بنا با دو مجسمه ی جنگجوی بزرگ با شمشیر های عظیم الجثه،لباس های رنگارنگ و صورت های ترسناک محافظت می شود. این یکی از بهترین نقاط برای گرفتن عکس است در واقه اگر آب و هوا با شما یاری کند و روز آفتابی باشد می توانید بهترین عکس سفر خود را در این نقطه بگیرید.

ساحل بوفوت:

نقطه ی قابل توجه سال بوفوت برخورد مدرنیته و فرهنگ سنتی تایندی است. دهکده ماهیگیران در شمال جزیره ساموئی مغرورانه میراث  ساموئی کوهن را به نمایش در می آورد. مغازه هو خانه های چوبی و عتیقه ی چینی-تایلندی، آمیخته با تسهیلات زندگی مدرن مثل هتل های مدرنی که دوکیلومتر در طول خط ساحلی کشیده شده اند،بوتیک ها و رستوران هایی که خود را با چهره ی شهر سازگار کرده اند، و کلکسیون کوچکی از تفریحات ، دست به دست هم داده اند که بوفوت پیروزانه حالت سنتی خود را نگه داشته و به مقصد گردشگریی برای خوانواده ها تبدیل شود، مسافرانی که طرفدار حد میان خیلی شلوغ و خیلی ساکت هستند، مسافرانی که به دنبال مقصد گردشگری با حالت دهکده ای می باشند وخوانواده ها از جمله طرفداران ساحل بوفوت هستند.مزایای ساحل  بوفوت شامل:رستوران ها و مراکز خرید منتوع، هتل های فراوان در همه ی رنج های قیمتی و تعداد زیادی رستوران در پهنه ی ساحل می باشد.معایب ساحل بوفوت عبارت اند از:در شب تغریبا ساکت و آرام است،آب دریا مقداری تیره تر از سواحل دیگر است مخصوصا در ماه دسامبر.

5جذابیت برتر ساحل بوفوت:

1.مزرعه کروکودیل های ساموئی: مزرعه کروکودیل های ساموئی در بوفوت مکانی شگفت انگیزی برای تماشای آرواره ها و پنجه های تایلند است. کروکودیل های سیامی، سوسمار آمریکایی، کروکودیل آب شور، مار ها، انواع مارمولک ها ، میمون ها وبرخی  حیوانات دیگر ساکن این مزرعه هستند. مزرعه کروکودیل های ساموئی به وسعت 8000 کیلومتر نزدیک فرودگاه ساموئی در شش کیلومتری شرق دهکده ماهیگیران بوفوت واقع شده است. هر روزه از ساعت 12.00 تا 17.00 نمایش های هیجان انگیزمارها و سوسمارها برای سرگرم کردن تماشاچیان اجرا می شود. در طول این برنامه تماشاچیان شاهد گذاشتن سر مجری بی پروا در میان آرواره های باز کروکودیل  و بوسیدن سر شاه کبری توسط استاد مارگیر می باشند. این نکته را فراموش نکنید که مانند همه ی مراکز نگهداری حیوانات وحشی، آموزش و نگهداری  کروکودیل ها در نظر بعضی از مردم سنگ دلانه به نظر می آید اما شما خود باید قضاوت کنید. ساعت کار 10.. تا 18.00

2. کارتینگ ساموئی: کارتینگ ساموئی از سال 1993 باز گشایی شده و شامل 500 متر مسیر علامت گذاری شده با تایرهای قدیمی به رنگ قرمز و سفید است. کارتینگ ساموئی مجهز به سه مدل ماشین کارتینگ است: مدل5.5HP مناسب برای تازه کارها و کودکان با حد اکثر سرعت 40 کیلومتر بر ساعت، مدل 13 HP برای کسانی که تجربه ی کارتینگ را قبلا داشته اند با حداکثر سرعت 75 کیلومتر بر ساعت و مدل 25HP برای هیجان طلبان و کسانی که می خواهند راننده فرمول 1 بشوند با حد اکثر سرعت 125 کیلومتر بر ساعت. قیمت برای هر 10 دقیقه بسته به نوع ماشین 700،600 و 1000 بات  می باشد. در کارتینگ ساموئی  همچنین فضای خنک و زیبایی با انواع نوشیدنی و میان وعده تهیه دیده شده تا انتظار برای کسانی که سواری نمی کنند شیرین شود.ساعت کاری هرروز 09.00 تا 12.00.

3.باشگاه تیر اندازی ساموئی: باشگاه تیر اندازی ساموئی مکان مناسبی برای تازه کارها و افراد با تجربه ی تیر اندازی است تا مهارت های خود را در سر هم کردن اسلحه، پر کردن آن، نشانه گیری و تیر اندازید زیر نظر دقیق معلم تیراندازی بیازمایند. متقاضیان بعد از یاد گیری قوانین اولیه ایمنی و یاد گرفت با طرز کار کرد اسلحه در خواستی می توانند نوع هدفشان را نیز انتخاب کنند. مربی در طول تیر اندازی در کنار متقاضی حاضر است و نقش دسیار را ایفا می کند. از کالیبر22تا کلت 9میلیمتری یا شاتگان مگنوم44 همه نوع اسلحه در اختیار متقاضیا قرار داده می شود تا حد اکثر رضایتشان جلب شود. نوشیدنی و میان وعده در کافه ی باشگاه تیر اندازی موجود است. ساعت کار 10.00تا 18.00.

کلوپ فوت گلف ساموئی:بازی فوت گلف امروزه در سراسر جهان در حال محبوب شدن است و در تایلند تعداد زیادی طرفدار دارد.بازی به سادگی از ترکیب فوتبال و گلف به وجود آمده و میتوان به صورت گروهی آن را بازی کرد کافیست فقط با استفاده از پا توپ فوتبال را در سوراخ های مخصوص جای دهید. با وجود آب وهوای استوایی تایلند، چمن سبز و سایه درختان نارگیل این ورزش با اعضای خانواده لذت و شادی فراوان را به همراه می آورد. همچنین با گل کردن توپ در چاله های شماره 11 و 18 نوشیدنی رایگان دریافت می کنید. ساعت کار هر روزه 10.00 تا 18.00.

5.کلوپ گلف تپه های بوفوت: این کلوپ گلف در سال 2006 افتتاح شده و توسط یکی از مجرب ترین طراحان زمین گلف طراحی شده است به طوری که برای تازه کار ها و همچنین افراد ماهر سرگرم کننده باشد. محیط این کلوپ گلف کاملا صمیمانه است و برای ورود نیازی به لباس خاص یا رسمی نیست. در کلوپ گلف تپه های بوفوت انواع وسایل بازی با کیفیت بالا اجاره داده می شود و سالن کلوب مکان مناسبی برای صحبت در مورد تجارب گلف و صرف غذا می باشد.قیمت کورس همراه با وسایل کامل 1700 بات می باشد.

ساحل مانیم ساموئی:

ساحل مانیم ساموئی معروف است به افرادی که با کوله پشتی در ساحل هستند و هر آن چه که تصور کنید در کوله هایشان برای مردم به همراه دارند.تفریحات شاد، رستوران های بزرگ وهمراه تعداد زیادی هتل خوب با قیمت مناسب از دیگر خصوصیات این ساحل هستند. در انتهای این منظر، تعدادی هتل پنج ستاره با رتبه بندی بالا، کاملا خصوصی، با رستوران های عالی و شب زنده داری های سطح بالا  آماده خدمات رسانی به مسافران هستند. در هر صورت ساحل مانیم ساموئی مکانی بسیار دلپذیری برای ریلکسیشن و ساده گرفتن بر ساحل آرامش بخش است.زوج ها، افرادی که میخواهند کمی از دیگران دور باشند، عاشقان ساحل، مسافرانی که یه دنبال اقامت انحصاری و خصوصی هستند از جمله طرفداران ساحل مانیم ساموئی می باشند. مزایایساحل مانیم ساموئی عبارتند ازهتل های فراوان در همه ی رنج های قیمتی، حجم زیادی از تفریحات مانند فوتبال،گلف و ورزش های مفرح آبی. معایب ساحل مانیم ساموئی عبارتند از،آب دریا مانند بقیه سواحل زلال نیست،بعد از تاریکی هوا منطقه بسیار آرام می شود.

5 جذابیت برتر ساحل مانیم ساموئی:

1.باشگاه فریزبی گلف ساموئی: باشگاه فریزبی گلف ساموئی در بین خانواده ها بسیار بسیار محبوب می باشد. ریشه ی دیسک کلف یا فریزبی گلف به اوایل قرن بیستم بر می گردد اما تا سال 2000 خیلی شناخته نشده بود. باشگاه فریزبی گلف ساموئی با نه سوراخ  واقع در یک باغ میوه مکان مناسبی برای بازی است. این بازی مفرح یک نصفه روز شاد برای بازی کنان محیا می کند. ورودی برای بزرگ سالان250 و برای کودکان100 بات می باشد. ساعت کاری 11.00 تا 18.00.

سانتیبوری ساموئی کانتری کلاب: این باشگاه گلف نو ساز ترین و تنها زمین گلف قهرمانی در جزیره ساموئی است. که شمل 18 سوراخ در زمینی واقع در تپه ای دنج و زیبا با مسیر های سنگی ، رود و آبشار است. کلوب سانتیبوری چشم اندازی شگفت انگیز از خلیج تایلند را داراست. باشگاه سانتیبوری تمامی امکانات را به صورت درجه یک ارائه می دهد، اطاق تعویض لباس، رستوران وفروشگاهها همگی لوکس و پنج ستاره هستند. بیشک این باشگاه از بهترین های تایلند است.

3.ماجراجویی در کانوپی ساموئی: با ماجراجویی در کانوپی ساموئی یک روز شاد را با کشف جنگل های استوایی مانیم برای خود بسازید. بعد از یک آموزش کامل از اقدامات امنیتی و استفاده از وسایل حرفه ای می توانید مانند تارزان با زیپلانهای هیجان انگیز به عمق جنگل سفر کنید زیپلاین با طول 500 متردر جنگلی اسرار امیز و بکر با امنیت بالا بین درختان صد ساله و آبشار باشکوهی کشیده شده است. بعد از سواری می توانید در حوضچه ی آبشار آبتنی کنید. کانوئی ساموئی حامی محیط زیست و دوستدار خانواده هاست. ساعت کاری 09.00 تا18.00.

کایت سورفینگ ساموئی: کایت سورفینگ ورزشی است که در آن با استفاده از یک کایت روی تخته موج سواری استاده و روی آب به حرکت در می ایید. این ورزش در جزیره ساموئی بسیار پر طرفدار است. این مجموعه با وزش کایت سورفینگ و پرواز با پاراگلایدر یکی از بهترین مجموعه های جزیره ساموئی است و طرفداران این ورزش ها ساحل مانیم را با وزش باد با سرعت 8 تا 20 گره دریایی در ماه های نوامبر تا مارچ، یکی از بهترین نقاط برای این کار می دانند. وسایل این ورزش اجاره داده می شود و مربی حرفه ای آموزش را بر عهده دارد.ساعت کاری 08.00 تا 18.00.

5. آموزشگاه آشپزی ارون در ساموئی: این آموزشگاه ممکن است از بیرون شکل دیگری به نظر برسد چون یکی از بهترین رستوران های مانیم نیز هست. سر آشپز موفق این رستوران خانم سو بعد از راه اندازی موفق رستوران تایلندی در سیدنی استرالیا  به ساموئی برگشته و تصمیم دارد عشقش به آشپزی را با دیگران تقسیم کند. کلاس ها سه شنبه ها و چهار شنبه ها با انتخاب یادگیری 3 یا 5 نوع غذا در هر جلسه با قیمت 1000 بات بر گذار شده و در آخر غذا ها در محیط صمیمی با همکلاسی ها تقسیم و میل می شود. ساعات کار:11.00 تا22.00.

ساحل بودای بزرگ ساموئی:

این ساحل که در شمال شرق جزیره واقع شده است ،طرفداران خود را تازه به دست آورده و  بیشتر آنها،کوله پشتی گردها یا جهانگردانی هستند که با بودجه ی کم سفر می کنند. ساحل بودای بزرگ در نقطه ی استراتژیکی در نزدیکی فرودگاه بین المللی ساموئی و در نزدیکی اسکله ی قایق هاییست که روزانه مسافران را به جزیره پنتان منتقل می کنند. ساحل بودای بزرگ همچنین محل مورد علاقه ی فرهنگ های مختلفی است که به بودا اعتقاد دارند. هتل های ساحل بودای بزرگ اکثرا در رنج قیمتی متوسط قرار دارند که این موضوع باعث شده خانواده با تور های گروهی به این ساحل زیبا جذب شوند همچنین مسافرانی که به قصد مهمانی های شبانه ساحل چاونگ یا خرید از دهکده ماهیگیر ها به ساموئی سفر کرده اند اما ترجیح می دهند محل اقامتشان در مکان آرام تری قرار داشته باشد نیز این ساحل را انتخاب می کنند. در مجموع، کوله پشتی گردان، خانواده ها، مسافرانی که به جشن علاقه مند هستند اما شلوغی بیش از حد را نمی پسندند، مسافرانی که طرفدار حد میان خیلی شلوغ و خیلی ساکت هستند و کسانی که با بودجه کم سفر می کنند طرفداران ساحل بودای بزرگ را تشکیل میدهند. تقاط قوت ساحل بودای بزرگ عبارتند از: ساحل بسیار تمیز و آب کاملا زلال است، شب زنده داری ها شاد اما خودمانی و مناسب خانواده هاست. اما قسمت هایی ازساحل به خاطر سخره ای بودن برای شنا مناسب نیستند که جزو اندک نقاط ضعف این ساحل می باشد.

ساحل تالینگ یام ساموئی:

ساحل تالینگ یام ساموئی  در جنوب غربی جزیره ساموئی قرار دارد. تلفیق جنگل های بکر، ساحل دست نخورده و چشم اندازی زیبا از پارک ملی آنتونگ مارین باعث شده تا ساحل تالینگ یام ساموئی یکی از شایان تصویر ترین سواحل ساموئی باشد. در این ساحل تهدادی خانه ییلاقی و رستوران غذای دریایی برای جهانگردان وجود دارد. اما باید بدانید نزدیک ترین شهر یک ساعت با این منطقه فاصله دارد. اگر به دنبال طبیعت بکر و آرامش هستید این ساحل مکان مناسبی است هرچند با توجه به زیبایی هایش به زودی توسعه یافته و مانند دیگر سواحل ساموئی مملو از مسافران می شود.

ساحل لیپا نوی ساموئی:

ساحل لیپا نوی ساموئی به خاطر نزدیکی به بندر اصلی جزیره انتخاب راحی برای کسانی که از سرزمین اصلی با خودرو  به ساموئی می آیند است. این ساحل پوشیده از شنهای سفید و بدون هیچ گونه صخره یا مرجانی داخل آب یا در ساحل است که این خصوصیت این ساحل را به یکی از بهترین ها برای شنا مخصوصا برای کودکان تبدیل کرده است همچنین آب تا 100 متر اول ساحل بسیار کم عمق است. در ساحل لیپا نوی ساموئی خانه های ییلاقی یا به اصطلاح بنگلو های زیبایی وجود دارد که هر مجموعه شامل یک رستوران غذای دریایی می باشد و بیگ جان شناخته شده ترین آنهاست. همچنین تعدادی ویلای کنار آب لوکس نیز برای اجاره وجود دارد. مرکز اسپای ساموئی داما هیلینگ نیز با ارائه ی مجموعه ماساژها و انواع اسپا اثر آرامش بخش ساحل را دو چندان کرده است. در این گوشه از جزیره ساموئی موارد زیادی برای تفریح و سرگرمی وجود ندارد و جمعتی که بیشتر به این ساحل جذب می شوند، میانسالانند و قطعا این ساحل مکانی نیست که شما در آن به دنبال جشن ها باشید؛ اما طبیعت زیبا و هوای آن یا رانندگی در جاده ی مملو از نخل های نارگیل یا حتی تماشای غروب در سکوت تصویر بهشت را در ذهن آدمی تداعی می کند.

ساحل ژوانگ مون ساموئی:

ساحل ژوانگ مون ساموئی تشکیل شده از خلیج های کوچک به هم پیوسته در شمال شرقی جزیره،با هتل های 3 تا 5 ستاره و مقدار زیادی از همسایه ی خود بودای بزرگ مجلل تر است. در ساحل ژوانگ مون جز یک خیاطی و چند رستوران محلی چیز زیادی برای سرگرمی وجود ندارد هرچند که وقتی مهمانان، ساحل خصوصی و همه ی امکانات رفاهی را در هتل داشته باشند نیازی به بیرون رفتن از هتل وجود نخواهد داشت. بیشتر مسافران هتل ها معمولا میانسالانی از آلمان و فرانسه هستند که این موضوع بر سبک سرو غذاهای منطقه نیز تاثیر گذاشته است پس از رستوران ها توقع غذای تند با ادویه های قوی تایلندی نداشته باشید اما گروه های موسیقی منطقه هنوز نمایشهای محلی شاد و رنگارنگ خود را حفظ کرده اند.

تعداد بازدید: 3826 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.